Turkey

Instagram, TikTok benzeri uygulaması Reels'i kullanıma sundu

Instagram Reels, kullanıcılarına takipçileriyle süper kısa, birbirine eklenmiş, film müziği tabanlı videolar şeklinde içerik paylaşmasına olanak sağlıyor.

Business Insider'da yer alan habere göre, kullanıcılar, TikTok gibi, Reels, kullanıcıların kısa biçimli videolar kaydetmelerine, çok sayıda efektle düzenlemelerine, ses ve müzik eklemeleri yapabilecek. Reels'in bugün gerçekleşen lansmanı ayrıca İngiltere, Avustralya ve 50'den fazla ülkedeki kullanıcılara da sunulacak.

Facebook, Reels'i ilk kez Kasım ayında Brezilya'daki kullanıcılarla test etmeye başlamıştı. Uygulama son aylarda Fransa, Almanya ve Hindistan'a da geldi.

Reels ve TikTok arasındaki çok fazla benzerlik görünürken, Facebook'un yeni özellikle TikTok hayranlarını hedeflemek istediği bir sır değil. Ancak Instagram'ın ürün başkanı Vishal Shah, son bir çağrıda gazetecilere yaptığı açıklamada, Reels'in serbest bırakılma zamanlamasının "tesadüfi" olduğunu ve şirketin uzun süredir yeni özellik üzerinde çalıştığını söyledi. 

Shah yaptığı açıklamanın devamında, "Geçmişteki formatların diğer şirketlerden esinlendiği açıktır... Seçim yapan tüketicilerin daha iyi ürünler elde ettiğine inanıyorum" dedi.

Football news:

Fati scored 3 goals in 2 La Liga matches. He has 10 goals for Barca in 26 League games
Dest about Barcelona: It's an honor to play for the best team in the world
PSG are set to sign AUAR in the summer of 2021. Arsenal and Juventus are Interested in the player
Juve offered Fiorentina Rugani and De Sciglio as part of the payment for Chiesa. Violets want Demiral
Messi and Ronaldo have not seen each other for more than two years, and now they are heading to the Champions League. According to personal meetings, Leo takes out the opponent with a break
UEFA returns fans to the Champions League and Europa League, but empty stands will remain - in England, Spain, Italy and other countries local bans are in force
Zhivoglyadov about Champions League: Loko got the strongest teams of their leagues. Bayern writes a new story