Turkey

İsrail’de Pesah Bayramı öncesi kısa süreli sokağa çıkma yasağı ilan edildi

İsrail’de korona virüsü nedeniyle 8 Nisan Çarşamba akşamı sokağa çıkma yasağı getirilirken, 10 Nisan’a kadar şehirlerarası seyahatin de yasaklandığı açıklandı.

Çin’de ortaya çıkan ve dünya genelinde 1 milyon 300 binden fazla kişiye bulaşan ölümcül korona virüsü (Covid-19) nedeniyle ülkelerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 8-15 Nisan arasında kutlanan Hamursuz (Pesah) Bayramı öncesi korona virüsüne yönelik alınan tedbirleri açıkladı. Netanyahu, yarın saat 16.00’dan 10 Nisan Cuma gününe kadar şehirlerarası seyahatin yasaklandığını belirtti. Önümüzdeki birkaç günün salgın nedeniyle İsrail açısından önemli olduğunu ifade eden Netanyahu, 8 Nisan Çarşamba günü de yerel saatle 18.00-07.00 arasında sokağa çıkma yasağının uygulanacağını aktardı.

Okullarda eğitim-öğretime ara verilen İsrail’de market, eczane, bankalar ve akaryakıt istasyonları haricinde çok sayıda iş yeri kapatılmıştı. Ülkede 2’den fazla kişinin bir araya gelmesi yasaklanırken, tüm yabancı ülke vatandaşlarının da ülkeye girişi yasaklanmıştı.

İsrail Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede virüs nedeniyle 57 kişinin hayatını kaybettiği, 8 bin 904 kişide ise virüs tespit edildiği belirtildi.

(Muhammed Rabah /İHA)

Football news:

36-year-old Fred will ride 600 km on a Bicycle for charity purposes, to provide food for 4,000 families
Umtiti and Fati returned to team training
Ex-city defender Onuoha: I never felt safe in the US. If the police don't like it, you can lose your life
Barcelona wants to bring back 19-year-old Manchester City defender Garcia. The English are not going to let him go
Gianni Infantino: We must all say no to racism and violence. In any form
Barcelona for 4.5 million euros will buy 70% of the rights to 19-year-old forward Sao Paulo Maya
Martin Ødegaard: Sociedad wants to get into the Champions League is a dream. It's hard to fight Real Madrid and Barca, but we can fight the rest