Turkey

Kayıp köpeği için barınağa suç duyurusu

Pitbull sanılarak el konulan American Staffordshire Terrier cinsi köpeklerinden Boro’nun, yediemin olarak 6 aydır kaldığı Çankaya Belediyesi’nin Mühye’deki barınağından çalındığını öğrenen Emre Tanyolu, “Olay sümen altı ediliyor, suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Ankara’da yaşayan Emre Tanyolu’nun American Staffordshire Terrier cinsi 5 yaşındaki iki köpeğine, Tarım ve Orman Bakanlığı ekiplerince ‘tehlikeli ırk sayılan pitbull cinsi oldukları’ ve ‘şikâyet var’ iddialarıyla nisan ayında el konuldu. Yediemin olarak Çankaya Belediyesi’nin Mühye’deki hayvan barınağına bırakılan köpeklerini geri alabilmek için hukuk mücadelesi başlatan Tanyolu, hem Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden hem de mahkemenin gösterdiği bilirkişiden ‘köpeklerinin pitbull cinsi olmadığına’ dair raporlar alarak, delil olarak sundu. Ancak karar duruşmasına bir hafta kala, barınağı ziyaret eden bir arkadaşından köpeklerinden Boro’nun barınakta olmadığı haberini aldı. Dün barınağa gittiğini ve yetkililerin kendisine, “Köpeğin 28 Eylül’de çalındı” dediğini iddia eden Tanyolu, olayı şöyle anlattı:

Kayıp köpeği için barınağa suç duyurusu

20 GÜN OLMUŞ, HABER VERİLMEDİ

“Bakanlık köpeklerimi alalı 6 ay oldu. Arkadaşımdan haberi alınca bu sabah (dün) avukatımla beraber barınağa gittik. Bir hafta sonra son duruşma vardı, onlara kavuşmak için gün sayıyordum ancak oğlumun çalındığını söylüyorlar. Bakanlık’ın köpeklerin tüm güvenliklerinden sorumlu olarak verdiği barınak, 28 Eylül’de yaşanan olayla ilgili, ne sahibi olarak bana ne de davanın tarafı olarak Bakanlık’a haber vermemiş. Üzerinden 20 gün geçmiş. ‘28’inde çalındı, biz de kameralardan bakıyorduk’ diyorlar ama o bölgede kamera da yok. Çalındığına dair tutanak istedik, onu da vermiyorlar.

OLAY SÜMEN ALTI EDİLİYOR

Sonra öğrendik ki maalesef Çankaya Belediyesi’nin barınağında olan sürekli olaylarmış bunlar. Yani güzel olan köpeklerin içeriden satıldığı iddia ediliyor. Ve hem olaydan haberdar etmeyişleri hem de tutanak tutmayışları şüpheye düşürdü bizi. Olay sümen altı ediliyor. Çocuklarıma bir hafta içinde kavuşacakken, biri korunaklı barınaktan çalınıyor. İmkânı yok. Avukatımla beraber olayla ilgili soruşturma başlatılması ve barınak hakkında işlem yapılması için suç duyurusunda bulunduk. Tek derdim, çocuklarıma kavuşabilmek.”

Kayıp köpeği için barınağa suç duyurusu

BULANA 15 BİN TL

Tanyolu, “Elime doğdular, 5 yıldır beraberiz” dediği ve farklı köpek güzellik yarışmalarından derece alan kayıp köpeği Boro’nun bulunması için sosyal medyadan da kampanya başlattı. Boro’nun Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’na kayıtlı şecere numarasını ve fotoğraflarını paylaşan Tanyolu, “Oğlum Boro’yu bulana, bulmama vesile olana 15 bin TL ödül vereceğim. Lütfen paylaşır mısınız? Oğlumu bulmama yardım eder misiniz” çağrısında bulundu.

Football news:

Van Dijk - best Central defender of 2020, Trent-right, Robertson-left (ESPN)
Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two