Turkey

Kayseri'de 112 ekibine saldırı, şehir magandaları ambulans şoförünü döverek hastanelik etti

Kayseri'de başka bir vakaya giderken yolda denk geldikleri yaralamalı trafik kazasına müdahale eden 112 Acil Servis ekibi, şehir magandalarının saldırısına uğradı. Telsizden anons geçen ambulans şoförü Muzaffer Özsayıner'den maske ve eldiven isteyen magandalar, "Anons geçiyorum bekleyin" diyen ambulans şoförüne önce bıçak çektiler sonra döverek hastanelik ettiler.  Ambulanstaki maske ve eldivenleri de alan magandalar kayıplara karıştı.

Kayseri Argıncık 112 Acil Servis ekibi, ihbar üzerine vakaya giderken Merkez Kocasinan ilçesi Galericiler Sitesi önünde yaralamalı trafik kazasına denk geldi. Ambulansta görevli Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik görevlileri yaralılara müdahale ederken, ambulans şoförü Muzaffer Özsayıner (34) ise telsizle komuta merkezine durumu haber verdi.

Bu sırada ambulansın yanına gelen 3 şehir magandası ambulans şoföründen maske ve eldiven istedi. Muzaffer Özsayıner ise anons geçtiğini söyledi. Bunun üzerine küfürler etmeye başlayan magandalar ambulans şoförüne saldırarak yaraladı.

DÖRT GÜN İŞ GÖREMEZ RAPORU VERİLDİ

Başka bir vakaya gittikleri sırada trafik kazasına denk geldiklerini belirten Ambulans Şoförü Muzaffer Özsayıner; "Biz aslında başka bir vakaya gidiyorduk. Ama kazanın durumu daha ciddi olduğu için inisiyatif kullanıp kazadaki yaralılara müdahale için durduk. Bu sırada ben olay yerine hem polis ekibi sevk edilmesi hem de diğer vakaya başka bir ambulans gönderilmesi için telsizden anons yapıyordum. Bu sırada yanıma gelen ve kazayla alakası olmayan 3 kişi benden ısrarla maske ve eldiven istedi. Bende anons geçtiğimi biraz beklemelerini söyledim. Daha sonra bana bıçak çekip küfürler ederek fiziki şiddette bulundular. Vücudumun bir çok yerinde ezikler oluştu, 4 gün iş göremez raporu verildi" diye konuştu.

POLİS ŞEHİR MAGANDASINI ARIYOR

Yaşanan olayın ardından yaralanan ambulans şoförü Muzaffer Özsayıner, Argıncık polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Polis ambulansın kamerası tarafından kaydedilen şehir magandalarını yakalamak için çalışma başlattı. Ambulanstan maske ve eldiven gasp eden magandalar her yerde aranıyor.

Football news:

Karavaev on the Eredivisie: The fans are used to goals. Even if the team lost 2:3, they are happy
Mourinho on Lampard's resignation: Football is cruel, especially modern
Dzeko denied West Ham. Striker wants to leave Roma in the winter
Milan wants to sign Porto midfielder Otavio for free in the summer
Manchester United may loan Lingard to West Ham
Mourinho on the double Ntombela: He's very creative. One of those who knows how to sharpen the game
Atalanta and Sevilla have agreed on the transfer of Gomez. The midfielder will fly to Spain on Tuesday