Turkey

Kınalıada korveti, Antalya'da

Türk Donanması'na katılan yerli üretim ada sınıfı korvet gemisi TCG Kınalıada (F-514), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Antalya açıklarına demir attı.

MİLGEM Projesi kapsamında üretilen yerli savaş gemilerinden biri olan TCG Kınalıada korveti, görkemli görünümüyle dikkat çekti. Konyaaltı sahili açıklarındaki gemiyi görmek isteyenler, Konyaaltı Sahili ile falezlere akın etti.

Antalyalıların cep telefonları ve kameralarıyla görüntülediği gemi, Beydağları'nın silueti önündeki duruşuyla beğeni topladı.

GÖRENLERİ HAYRAN BIRAKTI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahili açıklarına demir atan Türk Donanması'na katılan yerli üretim ada sınıfı korvet gemisi TCG Kınalıada (F-514), görkemli görünümüyle dikkati çekti. MİLGEM Projesi kapsamında üretilen yerli savaş gemilerinden biri olan TCG Kınalıada korvetini görmek isteyenler, Konyaaltı sahili ile falezlere geldi. Antalyalıların cep telefonları ve kameralarıyla görüntülediği korvet, beğeni topladı.

'ÇOK GURURLUYUM'

Falezler üzerindeki seyir terasından geminin fotoğraflarını çeken gençler gururlu olduklarını söyledi. Arkadaş gurubuyla birlikte motosiklet gezisi yaptıklarını belirten Cem İşler, "Çok gururluyum. İlk kez görüyorum. Türkiye'nin ilk yerli üretim savaş gemisi" dedi.

'KINALIADA GEMİMİZİ GÖRDÜK'

Ada Lukadinya ise kız arkadaşı Yağmur Sıla Patzer ile birlikte selfie çekimi yaptı. Geminin Türkiye'nin ilk yerli üretim savaş gemisi olduğunu bildiğini belirten Lukadinya, "Çok gururlandık" derken, Yağmur Sıla Patzer da "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz. Denize baktığımızda da Kınalıada gemimizi gördük çok gururlandık" diye konuştu.

Football news:

Barca and Milan are Interested in 18-year-old Hoffenheim defender Bogarde. His contract expires in the summer of
Simeone on Loko match as a respite for Atletico: I have a different opinion. The game is important
Angel Correa: This year, Atletico creates chances and implements them. We didn't have any luck before
Joe Cole: Tiago Silva is a rolls-Royce, the best defender in the Premier League, not counting van Dijk
Tevez will end his career at the end of the Copa Libertadores
Mascherano denied that he was called to Barca: please! Don't need this
Pep Guardiola: every year teams from other leagues have an advantage over English clubs in the Champions League