Turkey

Koronavirüs provokatörüne dava!

Çin’den tüm dünyaya yayılan ve Mart ortasında Türkiye’de de görülmeye başlanan Koronavirüs salgını ardından sosyal medyada provokasyon içerikli paylaşım yapan şüpheli hakkında jet bir dava açıldı. Attığı tweetle halkı korku ve paniğe sürüklediği ileri sürülen şüpheli yargılanacak.

Çin'den tüm dünyaya yayılan ve Mart ortasında Türkiye'de de görülmeye başlanan Koronavirüs salgını ardından provokasyon içerikli çok sayıda video ve görsel sosyal medyada dolaşıma sokulmuştu. Bu konuyla ilgili flaş bir iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Faik T. isimli bir şüphelinin Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen dünyada etkileri halen devam eden Koronavirüs salgınıyla ilgili paylaşımlar yaptığı kaydedildi.

"KORKU VE PANİK YARATMAK"

İddianamede, Twitter hesabı üzerinden halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla 'tehdit' suçunu oluşturabilecek nitelikte paylaşım yapan şüphelinin, 23 Mart günü cadde kenarında hareketsiz şekilde yatan bir şahsın görüntülerinin yer aldığı videoyu paylaştığı belirtildi.

"PİŞMANIM"

Paylaşıma, "İstanbul Eminönü Corona virüsünden dolayı öldüğü söyleniyor" şeklinde yorum yazdığı ifade edilen şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığı, şüphelinin savunmasında Twitter hesabının ve paylaşımın kendisine ait olduğunu, halkı paniğe sevk edecek bir amaç gütmediğini, pişman olduğunu beyan ettiği ifade edildi.

YARGILANACAK

Şüpheli hakkında 'Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit' suçundan ceza talep edildi. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Son dakika: Hamile kadının bulunduğu araca saldırmışlardı! Cezaları belli oldu

Football news:

Zinedine Zidane: People always talk about Real Madrid, because This is the most important club in history
Lukas Podolski: Sane hasn't reached the top level yet. He needs to play for the national team, win the Euro or the world Cup
Police arrested a 12-year-old boy in the case of threats against Zaa
These people are sick. They need help. The fear and loathing of the North London Derby
Farfan's goal could not be counted: before that, the referee called from the goal, and CHorluka just took the ball and ran forward with it
Son has scored 10+ goals for Tottenham in the Premier League four seasons in a row
Milan are Interested in the striker of Lille Osimana