Turkey

Kuruluş Osman dünyada trend oldu

Atv dizisi Kuruluş Osman dün akşam 26. bölümüyle ekrana geldi. 26'ncı bölüm, #VatanSevdamız etkiketi ile sosyal medyada çok konuşulurken, Türkiye'de ve dünyada trend listesinde yer aldı.

Atv dizisi Kuruluş Osman dün akşam 26. bölümüyle ekrana geldi.

Kuruluş Osman'ın yeni bölümünde Bizans-Moğol ittifakının Kayı Obası'na yaptığı baskını boşa çıkaran Osman Bey, Moğol komutanı Subutay'ı infaz etse de Sofia obadan kaçmayı başardı.

Abdurrahman Alp'in kolunu kaybetmesi ve Konur Alp'in ölümü bölüme damga vururken, finalde Balgay'ı etkisiz hale getiren Osman Bey, Sofia ve onun seçkin savaşçı birliği tarafından köşeye sıkıştırıldı...

Aksiyon yüklü sahneleri ile dikkat çeken ve sezon finali öncesinde heyecanı zirveye ulaştıran 26'ncı bölüm, #VatanSevdamız etkiketi ile sosyal medyada çok konuşulurken, Türkiye'de ve dünyada trend listesinde yer aldı.

26'ncı bölümün ardından ortaya çıkan "Osman Bey, Sofia'nın ölüm timini alt edebilecek mi", "Kayı Obası'nda baskının ardından dengeler nasıl değişecek", "Osman Bey ve alpleri, Kulucahisar Kalesi'ni Bizans'tan alabilecek mi", "Geyhatu, Moğol kuvvetlerinin yenilgisinin ardından Osman Bey'e nasıl bir sürpriz hazırlayacak" soruları, 24 Haziran Çarşamba akşamı ATV'de yayınlanacak sezon finalinde yanıt bulacak.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ'a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman', ATV ekranlarında çarşamba akşamları izleyici karşısına çıkıyor.

Football news:

Barcelona are confident that they will sign Lautaro by October. Inter wants 90 million euros and one player
Aitor Karanka: If there is a team that can win back against Manchester City, it is real
Juventus and Atletico have started talks about the transfer of Lacazette. Inter are also Interested in him
Rangnik agreed to take charge of Milan from the 2020/21 season. He can also take the post of sports Director
Ocampos did everything for the victory of Sevilla: first he scored, and then he put on a goalie's Jersey and in the 101st minute dragged the kick of the goalkeeper Eibar
Pizarro finished his career as a player. Werder's players cradled him in their arms after the match
Aitor Karanka: When Real Madrid wins, they always talk about the referees