Turkey

MasterChef’in yeni yarışmacısı Didem Devay kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’de bu hafta yedeklerden katılan yarışmacı Didem Devay oldu. MasterChef 2020’nin yedinci haftasında yarışmaya dahil olacak Didem Devay’ın hayat hikayesi, izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, MasterChef Didem Devay kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef’in yeni yarışmacısı Didem Devay kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’nin yeni yarışmacısı belli oldu. 28 Eylül Pazartesi günü ekrana gelecek 66. Bölüm ile yedinci haftanın kaptanlık oyunu oynanacak. Ondan önce ise yedeklerden yarışmaya dahil olan isim yarışmacılara söylenecek. Tanıtımında bu yarışmacının görülmesi ile birlikte Didem Devay kimdir, kaç yaşında, nereli şeklinde araştırmalar başladı. İşte MasterChef Didem Devay hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF YARIŞMACISI DİDEM DEVAY KİMDİR?

Didem Devay, 26 yaşında. İnşaat mühendisi. 2 yıl boyunca şantiye şefliği yaptığını söyleyen Didem Devay, MasterChef’e mutfak şefliği yapmak için geldiğini söyledi. Yarışmaya gelmesine kardeşinin vesile olduğunu belirtti.

Didem Devay, ilk turda taze sebzeli levrek sarması hazırlamıştı. Hazırladığı bu yemek için Danilo şef ve Mehmet şeften evet oyu almış ve böylece MasterChef Türkiye’de üst tura çıkmıştı.

Didem Devay, MasterChef üçlü düello turunda Hazal Taşbek ve Mert Aslan ile karşılaştı. Fransız mutfağının meşhur tatlılarından Tarte Tatin yapılması istendi. Verilen 40 dakika süre sonunda şeflerin tadımı sonrasında kazanan yarışmacı oybirlirliği ile açıklandı. Didem Devay, rakiplerine göre daha iyi bir tabak sunarak MasterChef Türkiye’de final turuna çıkmayı başardı.

Football news:

Stefano Pioli: Rebic will not play with Roma, we will look at Chalhanoglu in training
The cutest sector in football history: 15,000 Teddy bears in an empty Heerenveen stadium
Coutinho will miss the matches against Juventus and Alaves
Giovanni Simeone scored 4 goals for Cagliari in 5 rounds of Serie A
Coutinho was injured biceps muscle of the thigh
Napoli and Gattuso want to extend the contract for 2 years with a salary of 1.9 million euros plus bonuses
Ronaldo again tested positive for coronavirus. To play with Barca, you need a negative on Tuesday