Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

MasterChef kim kazandı, ana kadroya kim girdi? 5 Ağustos 2022 MasterChef’te 5.önlüğü kazanan isim açıklandı

5 Ağustos Cuma akşamı ekranlara gelen MasterChef 2022 yeni sezonda ana kadro için yarışmacılar belli olmaya devam ediyor. Final turu heyecanında son bölümde ana kadroya giren 5.isim açıklanmış oldu. Yarışmacılar en lezzetli ve güzel yemekleri yapıp jüri üyelerinin beğenisine sundular. En başarılı tabağı yapan yarışmacı ana kadroya girmeye hak kazanırken 5.önlüğün de sahibi oldu. Peki; MasterChef kim kazandı, ana kadroya kim girdi? 2022 MasterChef ana kadro yarışmacıları kimler? 5 Ağustos 2022 MasterChef’te kazananlar…

MasterChef Türkiye'de ana kadroya girebilmek için yarışmacılar ter dökmeye devam ediyor. Rekabet tüm hızıyla sürerken 4.önlüğün sahibi ve ana kadroya geçen isim Çağatay olmuştu. 5 Ağustos Cuma akşamı yayınlanan son bölümde MasterChef'te 5.önlüğü kazanan ve ana kadroya giren isim açıklandı. Peki, MasterChef kim kazandı, ana kadroya kim girdi? MasterChef ana kadro yarışmacıları belli oluyor…

MASTERCHEF YARIŞMACILARI KİMLER?

MasterChef Türkiye 2022 ana kadro seçimleri için final turları pazartesi günü başladı. Hafta başından itibaren kadroya katılan isimler; Metin, Gamze, Onur, Çağatay oldu. Kadronun son ismi de Şeyma olarak belirlendi.

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE KİM KAZANDI?

Şeflerin karşısında hünerlerini gösteren yarışmacı adayları iki aşamadan oluşan final turuna çıktı. MasterChef'te final turunun beşinci gecesinde şefler yarışmacı adaylarından ilk etapta altı ezmeli kebap hazırlamalarını istedi. Şeflerin verdikleri 45 dakikalık süre sonunda turu geçen isimler Seyfullah, Mustafa, Melih, Atike, Başar ve Şeyma oldu.

Gecenin ikinci ve son etabında ise şefler bu kez yarışmacı adaylarından dondurma ile yaratıcı bir tabak hazırlamalarını istedi. Yarışmacılara bu turda da şefler tabakları hazırlamalarını için verdikleri süreyi duyurdu.

Süre sonunda yemeklerin tadına bakan şefler başarılı olan dört ismi açıkladı. Bu yarışmacılar; Başar, Melih,Seyfullah, Atike ve Şeyma oldu. Rakiplerinden daha başarılı yemek yapan Şeyma ve Atike finale kaldı. Şeflerin oy birliği ile gecenin birincisi Şeyma oldu.