Turkey

MasterChef’te bu akşam kim elendi, kim gitti? MasterChef Türkiye’ye Celal mi Barbaros mu veda etti?

MasterChef Türkiye’de bu akşam bir kişi yarışmaya veda etti. Heyecanla beklenen eleme gecesinde eleme adaylarından birinin MasterChef 2020 hayalleri sona erdi. 27 Eylül Pazar akşamı MasterChef 65. bölümde birbirinden iddialı ama eleme potasına düşmekten kurtulamayan 6 yarışmacı tüm marifetlerini sergiledi, mutfak bilgilerini konuşturdu ve elenmekten kurtulmak için en iyi tabağı çıkarmaya çalıştı. İki turlu elemede gecenin en zayıf tabağını yapan kişi ise MasterChef’ten elendi… Peki, MasterChef’te kim elendi? MasterChef Türkiye’de bu akşam kim veda etti? MasterChef 2020’de haftanın eleme adayları kimler?

Ekranların en heyecanlı programı MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam kim elenecek merak ediliyordu. MasterChef 2020’nin altıncı haftasında kurulan Mavi takım ve Kırmızı takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunlardan ikisini Mavi takım, birini Kırmızı takım kazandı. Bunun sonucunda altı tane eleme adayı çıktı. MasterChef haftanın eleme adayları arasında bu akşam iki turlu eleme oyunu oynandı. İlk oyunda bıldırcın ana ürünlü bir yaratıcı yemek yapıldı. Bu turda en iyi tabağı çıkaran üç yarışması MasterChef’te bir hafta daha yarışmayı garantilemiş oldu. Son üç kişi arasında oynanan final oyunu ile MasterChef’e veda eden isim belli oldu. İlgiyle takip edilen MasterChef’te bu akşam kim elendi, kim gitti? İşte 27 Eylül 2020 tarihli MasterChef 65. bölüme dair detaylar…

MASTERCHEF’TE BU HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de her hafta takımlar yeniden kuruluyor. Kurulan takımlar arasında üç dokunulmazlık oyunu oynanıyor. Dokunulmazlığı kaybeden takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu oynuyor. Ve sonrasında eleme oylaması yapılıyor. Sonuçta ise iki eleme adayı ortaya çıkıyor. İlk dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir kazandı. Onun ise eleme potasına gönderdiği Özgül, haftanın ilk eleme adayı oldu. Esra ise oylamada en fazla oyu alarak ikinci eleme adayı oldu.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu yine Kırmızı takım kaybetti. Oynanan bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan ise Berker oldu. Onun eleme potasına göndermeyi seçtiği isim Eray oldu. Ayyüce ise oylamada en fazla oyu alarak dördüncü eleme adayı oldu.

Son dokunulmazlık oyununu Mavi takım kaybetti. Haftanın son bireysel dokunulmazlığı kazanan ise Furkan oldu. Ve Barbaros’u eleme potasına gönderdi. Böylece beşinci eleme adayı belli oldu. Oylamada ise Celal en fazla oyu alarak 6. eleme adayı olmuş oldu.

MASTERCHEF 2020’DE KİM ELENECEK, KİM VEDA EDECEK?

MasterChef Türkiye’de eleme gecesi başladı. Eleme adayları olan Özgül, Esra, Eray, Ayyüce, Barbaros ve Celal, MasterChef jürisi karşısına çıktı. Şefler, ilk eleme oyununda yarışmacılardan bldırcın ana ürün olan yaratıcı bir yemek istedi. Bunun için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre bitiminde şefler, yarışmacıların tabaklarını tek tek inceledi ve tadımını yaptı. Bu turda en başarılı tabağı hazırlayan yarışmacı Özgül oldu. Onu sırasıyla takip edenler Eray ve Ayyüce oldu. Bu üç yarışmacı, ilk turda kazanarak en az bir hafta daha MasterChef'te yarışma hakkı kazandı.

MasterChef eleme gecesinde sonraki turda Esra, Barbaros ve Celal bir kez daha mutfağa girdi. Yarışmacılar, bu turda Mehmet şefin imza yemeği olan Mastik Sponge yapmaya çalıştılar. Bu yemek için verilen süre ise 45 dakika idi. Sürenin bitimi ile şefler, üç yarışmanın yaptığı bu tatlının tadımını yaptı. Esra, bu oyunda en başarılı tabağı çıkarak MasterChef macerasına bir hafta daha devam etme hakkını kazandı. Son iki isim ise Celal ve Barbaros kaldı.

Football news:

Kane and Son gave each other 29 assists in the Premier League. Only Lampard and Drogba (36) did it more often
Veron about Messi: Playing in Barca gives him discomfort
Mitryushkin on the move to Fortuna: Germany is a country of goalkeepers. I can learn a lot here
Scott Micromini: There is no point in beating PSG if you don't play the same way with Leipzig
Alejandro Gomez: Have Ricica was the coronavirus, and he fell into a depression. Now everything is fine with him
Lyon wants to rent Griezmann and is ready to give Barca Depay for free in the event of a deal (Okdiario)
In the attack against Bayern, Nikolic can use the Hoffenheim technique-luring into the pressure and a long pass to the Alaba zone