Turkey

Mavi tik başvuru formu yeniden Twitter'a geliyor

Twitter mavi tik isteme özelliği hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Mikro blog platformu, mavi tik isteme özelliğini geri getireceğini duyurdu.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, bildiğiniz gibi onaylanmış hesap özelliğiyle ünlü kişilerin kullandığı hesapları mavi tik ile etiketliyor.

İlk başlarda herkesin başvurabileceği hesap doğrulama özelliği, daha sonra Twitter tarafından kapatılmış ve hangi hesapların onaylacağına platform karar vermeye başlamıştı.

Twitter'ın hesap onayı için başvuru sayfasına girenler ise,"Onaylanmış hesap programımızın şu an için askıda olduğunu lütfen unutmayın. Şu anda yeni istekleri değerlendirmeye almıyoruz." uyarısıyla karşılaşıyor.

twitter

2021'DE YENİDEN AÇILIYOR

Twitter, hesapların doğrulanmasını sağlayan ve özellikle tanınmış kişilere uyguladığı mavi tik için başvuru formunu, 2021’de yeniden başlatacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, doğrulama için uygun olacak hesaplar arasında devlet hesapları, şirketler, markalar, sivil toplum kuruluşları, haber medya hesapları, eğlence, spor, aktivistler ve organizatörler bulunacak.

ONAYLANMIŞ HESAP KRİTERLERİ

Twitter'ın yeniden onay başvurularını açması ile birlikte, kullanıcılar mavi tik için istek formu gönderebilecek. Ancak mavi tik alabilmeniz için aşağıdaki şartları da sağlamanız gerekiyor:

Bu şartların dışında Twitter, hesabınızın aldığı etkileşim rakamlarına da göz atıyor. Eğer takipçi sayınız fazla değilse ve gönderilerinize olan etkileşim sayısı çok az ise mavik tik almanız oldukça zorlaşıyor.

Instagram: @eshteknoloji

Football news:

Lampard on Mount: I moved to Chelsea at his age and it took me a year to find myself. And he already has so many games
Mbappe does not score for PSG 4 matches in a row. This is his worst streak since April-May 2018
Mourinho on Rashford's words: Go to Opta and draw your own conclusions. Liverpool - Manchester United-and so quite a loud match
Ronaldo: Real Madrid made a mistake by letting Hakimi go. Sometimes I say to myself: Imagine yourself and him - we would move at a good speed
Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match
Jurgen Klopp: Manchester United are now flying forward and we have difficulties. But we are not so far from the top of the form
Klopp on hugs: If it was a threat to the players' health, we wouldn't do it. The pitch is a safe place