logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Turkey

Moskova'da Libya Anlaşması! Taraflar süresiz ateşkeste anlaştı

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan AHABER veya ahaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte 8 Ocak'ta 'daki tüm taraflara çağrısı yapmasının ardından bugün Rus haber ajansının geçtiği son dakika haberine göre, Serrac ve Hafter, taraflar önkoşulsuz ve süresiz ateşkeste anlaştı.

Rus ajansının Serrac ve Hafter'in 'da ön koşulsuz ve süresiz ateşkeste anlaştığının duyurmasının ardından Türk ve Rus Dışişleri bakanları ortak açıklamalarda bulundu.

Lavrov: Kararlar olumlu yarına kadar metni inceleyecekler.

Çavuşoğlu: "(Libya için) Muhtemel bir ateşkesin modalitelerini içeren taslak bir metin ortaya çıkardık. Hafter tarafı (Libya mutabakatını imzalamak için) yarın sabaha kadar süre istedi" dedi.

detaylar gelecek...

Themes
ICO