Turkey

Nakdi destek ödemeleri 8-10 Temmuz’da yapılacak!

Corona virüsü salgını sürecinde verilen nakdi destek ödemeleri devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından nakdi destek ödemelerinin süresinin 1 ay daha uzatıldığı duyurulmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Haziran ayı nakdi destek ödemeleri hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Bakan Selçuk ödemelerin 8-10 Haziran tarihinde yapılacağını bildirdiği açıklamasında, “Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. 15 Mart’tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için 8 Temmuz’da, işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerden T.C. kimlik numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz’da ödemeler yapılacak” ifadelerini kullandı.

Nakdi destek ödemeleri nedir?

Nakdi destek ücretsiz izne ayrılan, Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlanamayan, 15 Mart’tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanmamış olan ve yaşlılık aylığı almayan işçilere veriliyor.

Football news:

Lopetegi about éver Banega: When he plays well, the whole of Seville plays well
Sanchez received 7.5 million pounds from Manchester United for terminating his contract
Javi Martinez is Interesting to Renn. The club will play in the Champions League
Fonseca Pro 0:2 with Sevilla: Roma deserved to lose
Manchester United are ready to sell Lingard. He has scored in the last two matches
Dzeko Pro 0:2 with Sevilla: Roma never got into the game
Sergio Region: Sevilla are determined to win the Europa League. We want to win everything we can