Turkey

Ordu'da yaralı karaca tedavi edildi

ORDU (AA) - Ordu'nun Fatsa ilçesinde fındık bahçesinde kazayla yaralanan karaca, 14 günlük tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

Alınan bilgiye göre, Evkaf Mahallesi'ndeki fındık bahçesinde tırpanla ot biçerken kazayla bir karacayı yaralayan kişi, durumu yetkililere bildirdi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veteriner Ebru Biçim tarafından teslim alınan karacanın gözlerinden yaralandığı tespit edildi.

Tedavisinin ardından bir gözü yüzde 80 iyileşen karaca, doğaya salınmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şubesine teslim edildi.

Veteriner Ebru Biçim, AA muhabirine, vatandaşın, otların arasında olduğu için fark etmediği karacanın yaralanması üzerine kendilerinden yardım istediğini anlatarak, "Olay yerine gittiğimde karacanın yüzünde kanama vardı ve bir gözü tamamen tahrip olmuştu. Karacanın bir gözünü kurtaramadık, diğer gözü 14 gün sonra iyileşti. Eskisi gibi koşup oynayabiliyordu." dedi.

Football news:

Salah scored 100 (73+27) points in 116 games in the Premier League. Only Shearer reached this mark faster
Alaves Garitano dismissed after five defeats in a row. The club is in 15th place in La Liga
Mane scores 20+ goals for Liverpool for the 3rd consecutive season
If you whistle one violation, whistle another. VAR rules football! Athletic midfielder Dani Garcia on the match with Real Madrid
Lautaro did not score a penalty in the match against Bologna
CEO of the banner of Labor about a player who was hit by lightning: he was put in an artificial coma. Most likely, it will be taken out in the evening
Real goes into the gap under the talk of refereeing. In similar moments, Madrid were given a penalty, but Athletic were not