Turkey

Ortahisar Belediye Başkanı Genç, Ramazan Bayramı'nı kutladı

TRABZON (AA) - Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Genç, mesajında, Müslüman aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, "Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan ramazan ayını geride bırakarak sevgi, umut, kardeşlik, dostluk, mutluluk, acıları paylaşma ve bütün toplum olarak kaynaşma günü olan Ramazan Bayramı'na ulaşmanın bir kez daha sevinç ve huzurunu yaşıyoruz." ifadesini kullandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını anımsatan Genç, şunları kaydetti:

"Dünyayı esareti altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ramazan ayının o kendine has muhabbet ve samimi ilişkilerinden fiili olarak uzak kalsak da bu durum bizim ramazanın sevincini ve şuurunu yüreğimizde hissetmemize mani olmadı. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı bugünlerde belki sevgi ve muhabbetle birbirimizle bayramlaşamasak da bu duyguları içimizde dopdolu yaşamaya devam edeceğiz."

Genç, sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla vatandaşların bayramı huzur ve mutluluk içinde geçirmeleri için ellerinden gelen bütün gayreti sarf edeceklerinin altını çizerek, şöyle devam etti:

"Ortahisar Sosyal Vefa Destek Grubu bu aşamada vatandaşlarımızın bir nebze de olsa bayramı bayram havasında geçirmeleri için onların her türlü talebine yetişme noktasında azami gayret gösterecektir. Vatandaşlarımız her türlü taleplerini bayram süresi boyunca hiç çekinmeden Vefa Sosyal Destek Grubumuza iletebilirler. Bütün vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve muhabbetlerimi iletiyorum."

Football news:

Sandro Rosel: Neymar is the best player in the world after Messi. I would try to sign him to Barca
The next season of La Liga wants to start on September 12
In Austria, the club was stripped of 6 points for violating the training Protocol. This may deprive him of the championship
Matches of the 1/4 final of the FA Cup will be held on June 27-28, the final – on August 1
Jamie Carragher: Manchester City are the Champions League favourites. Liverpool relegated, Barcelona is not the same
Barcelona agreed with Lautaro's agents on a salary of 12 million euros
The Bundesliga was lucky with the President: 5 times increased TV revenue, invested in technology (vertical broadcasts!), and returned the first after the pandemic