Turkey

Pendik’te 3.9’luk depremde boşaltılıp mühürlenen apartman incelenecek

İstanbul'da merkez üssü Kartal’da 3.9 büyüklüğündeki depremin ardından Pendik'te 4 katlı 40 yıllık bir bina tedbir amacıyla boşaltılıp mühürlenmişti. Üç kiracının bulunduğu binanın depremden dolayımı çatladığı yoksa daha öncemi çatladığının tespiti için hafta içinde incelemesinin yapılacağı kaydedildi.

İstanbul'da büyük depremin beklendiği günlerde önceki gün gündüz saatlerinde merkez üstü Kartal olan 3.9 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş ve İstanbul'un bir çok bölgesinden hissedilmişti. Paniğe sebep olan depremin ardından Pendik Kaynarca Mahallesi Çamdalı Sokak'ta bulunan 4 katlı 40 yıllık binadan seslerin gelmesi üzerine vatandaşlar yetkililere haber vermiş ve olay yerine gelen belediye ekipleri tedbir amacıyla 4 katlı binada yaşayanları tahliye ederek binayı mühürlemişti.

DAHA ÖNCEKİ ÇATLAKLAR BÜYÜMÜŞ

Pendik Belediyesi zabıta ekipleri bina çevresini bariyerle çevirerek önlem alıp üç kiracı ise misafirhanelere yönlendirildi. Evlerinde çatlak oluşan kiracılar ise misafirhane yerine akrabalarının yanlarına geçici olarak konakladılar. Belediye ekipleri tarafından binada yapılan inceleme sonrasında binanın birinci katında daha önceden hasar bulunduğu ve 3.9 büyüklüğündeki depremin ardından duvarlardaki çatlağın büyüğünü belirtildi.

3.9 büyüklüğündeki deprem sonrası boşaltılap mühürlenen binanın tam olarak hasar tespitinin hafta içinde daha kapsamlı olarak yapılacağı ve 40 yıllık binada oturulup oturulmayacağına karar verileceği, oturulamaz halde hasar tespit edilmesi halinde yıkım kararının verileceği kaydedildi.

Football news:

Man City will buy Grealish for 100 million pounds, the contract is until 2026. The documents are signed
Tuchel on Lukaku at Chelsea: Many players want to join us. I will not discuss other people's players
Juve will give Demiral Atalanta on loan for 3 million euros with the right to buy for 25 million. Medical examination - On the 5th
Koeman pro 1:2 with Salzburg: Perfect, although I don't like to lose. We had to run a lot
Inter, in the event of Lukaku's departure, will try to buy Zapata from Atalanta, Bergamasca-Abraham from Chelsea
Aston Villa bought Southampton's top scorer Ings for 30 million pounds
Aurelien Tchuameni: Why is it possible to stop the match for 5 minutes because of a millimeter offside, but not because of racist shouts at the stadium?