Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Rüşvetçi Bob Menendez'in morali bozuk! Ben Cardin'in Türkiye sözleri gündem oldu

Rüşvetçi Bob Menendez’in morali bozuk! Ben Cardin’in Türkiye sözleri gündem oldu

Türkiye düşmanı rüşvetçi Bob Menendez gitti, yerine Ankara’ya sıcak bakan Ben Cardin geldi. ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu başkanlığını Menendez'den devralan kıdemli Cardin ayağının tozuyla Türkiye'ye F-16 satışını değerlendirdi. Cardin’in F-16 konusundaki olumlu açıklaması, Menendez ve ekibinin moralini bozdu.

Bob Menendez, eşi ile birlikte birçok ülkeden rüşvet aldı. Nakit paranın dışında külçe altınlarla zengin bir hayat yaşadı. Türkiye düşmanlığı sayesinde şatafatlı hayatı, New York'taki savcıların görevini yapmasıyla son buldu.

O kendini aklamak yerine yine Türkiye karşıtlığı ve F-16 konusunda açıklamalarla gündem olmaya çalıştı. Ancak başarılı olamadı ve kefaletle serbest kaldı. Demokratlar'ın "İstifa etsin" ağrıları sonrasında ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanlığı'ndan ayrılan Bob Menendez'in yerine, Maryland eyaletinden Demokrat Senatör Ben Cardin geldi. Cardin, Menendez'in nefret ettiği ve Türkiye konusunda ılımlı açıklamalarıyla tanınan bir senatör.

TÜRK DOSTU CARDİN
Ayağının tozuyla açıklamalar yapan Cardin, "F-16 konusuyla ilgili olarak yönetimle görüşmeliyim çünkü bu sadece tek bir konuyu değil, birçok konuyu içeriyor. Türkiye ile İsveç'in NATO üyeliği konusunu Çarşamba günkü NATO Büyükelçileri toplantısında görüştük. Türkiye bunun gelecek ayın ilk yarısından hallolacağını söylüyor. Bu olursa en azından NATO sorunu çözülmüş olur. F-16 konusu da elbette konuşulacak" dedi.