Turkey

Samsun'da Kovid-19'a karşı 3 milyon metrekareden fazla alan dezenfekte edildi

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediyesince, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında 3 milyon 104 bin 676 metrekarelik alanın dezenfekte edildiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, dünyayı etkisi altına alan Kovid-19'un yayılmasını engellemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla belediyenin tüm birimlerinin seferber edildiği belirtildi.

Sokak, cadde, kamu binaları, camiler, spor tesisleri gibi halkın kullanımının yoğun olduğu her yerde temizlik ve dezenfekte işlemi yapıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Temizlik uygulamaları ile virüsün yayılmaması, vatandaşların günlük yaşamına sağlıklı şekilde devam etmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, toplam 3 milyon 104 bin 676 metrekarelik alanı belirli periyotlarla 3 bin 520 kez dezenfekte etti. Hastaneler, kamu ve özel sektör kurumları, okullar, camiler, aile sağlığı merkezleri, sağlık çalışanlarının kaldığı otel ile misafirhaneler, çocuk oyun parkları, askeri alanlar, spor tesisleri, toplu taşıma araçları ve duraklar gibi birçok alanda koronavirüs salgınına karşı yürütülen dezenfekte çalışmaları, salgın tehdidi ortadan kalkana kadar devam edecektir."

Açıklamada, salgın tehdidinin halen geçmediğine işaret edilerek, bu nedenle vatandaşların normalleşme sürecinde sokağa çıkarken maske takması ve sosyal mesafe kurallarına uymaları gerektiği de kaydedildi.

Football news:

Getafe goalkeeper Soria on 0:1 with Real Madrid: a Draw would have been fairer
Courtois has kept 16 clean sheets in the League – more than anyone in the top 5 leagues of Europe
Ex-referee Andujar Oliver: Carvajal was clearly knocked down in the Getafe penalty area. A clean penalty
Carvajal on 1-0 with Getafe: we Should have taken advantage of Barca's misfire. Everything depends on us
Gattuso on 0:2 with Atalanta: I'm furious. I didn't like the attitude of the players
The match between city and Liverpool in an empty stadium is a very strange feeling. Pep reacts to a reporter shouting, Gary Neville can be heard across the podium
Sterling scored for Liverpool in the Premier League for the first time. It took 9 matches and more than 11 hours of play