Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Son dakika: Ankara'da canlı bomba saldırısı! Bölgeye ekipler sevk edildi: Bakan Yerlikaya'dan flaş açıklama

Son dakika haberleri: İçişleri Bakanlığı önüne gelen şüpheli araçtan nizamiyedeki polislere ateş açıldı. Daha sonra araçtan inen bir kişi canlı bomba yeleği ile kendini imha etti. İçişleri Bakanlığı önünde operasyon düzenlendi. Öte yandan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara'daki canlı bomba saldırısına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 teröristin bombalı saldırı eyleminde bulunduğunu belirten Bakan Yerlikaya, "Teröristlerden biri kendini patlatmış, diğer terörist etkisiz hale getirilmiştir." dedi.

Son dakika haberleri: İçişleri Bakanlığı önüne gelen şüpheli araçtan nizamiyedeki polislere ateş açıldı. Daha sonra araçtan inen bir kişi canlı bomba yeleği ile kendini imha etti.

Genelkurmay kavşağı trafiğe kapatıldı. İçişleri Bakanlığı'nın önünde yer alan ticari bir aracın camlarının patladığı görülürken, İçişleri Bakanlığı önünde operasyon düzenlendi.

SON DAKİKA: Ankara Kızılay çevresinde patlama sesi duyuldu! Bölgeye ekipler sevk edildi | Video

"PATLAMA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİ"

A Haber Muhabiri Murat Sekban, olay yerinden şu bilgileri aktardı:

"İçişleri Bakanlığı'nın tam da önünde gerçekleşti patlama. Olay yerinde çatışma çıktığı ve bir saldırı olduğuna dair iddialar var. Resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. Çatışmanın çıktığı kesin.

Açılan ateş sırasında 2 Emniyet mensubumuz hafif biçimde yaralanmıştır. Kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecektir." ifadelerini kullandı.

"TÜM GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINMIŞ DURUMDA"

Ticari aracın camları tamamen kırılmış durumda. Olası yeni bir saldırıya karşı tüm güvenlik önlemi alınmış durumda... Ekipler çelik yeleklerini giyerek bölgede kuş uçurtmuyor."

Ankara'da şiddetli patlama! İçişleri Bakanlığı'nın yakınlarında silah sesleri | Video

BAKAN YERLİKAYA: İKİ TERÖRİST BOMBALI SALDIRI EYLEMİNDE BULUNDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara'daki terör saldırısı girişimine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Yerlikaya, "Saat 09.30 sıralarında İçişleri Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist bombalı saldırı eyleminde bulunmuştur. Teröristlerden biri kendini patlatmış, diğer terörist etkisiz hale getirilmiştir.