Turkey

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Cuma namazı çıkışında çok sert Doğu Akdeniz açıklaması

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını kıldı. Cuma çıkışı kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Doğu Akdeniz konusunda çok net mesajlar verdi. Erdoğan, Limnos Fırkateyni ile Kemal Reis arasında yaşanan temasa değindi, "Kemal Reis gereken cevabı verdi. Devam edecek olurlarsa cevabını misliyle alacaklar." diye konuştu. Erdoğan, Merkel'in kendisinden sonra Miçotakis ile de görüştüğünü söyledi. Erdoğan, Yunanistan'ın Batı Trakya'daki Türkleri hedef almasına değindi, "Biz soydaşlarımızın dirisini de ölüsünü de yalnız bırakmayız, gereğini de vakti saati geldiğinde yaparız." ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası çok önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Doğu Akdeniz ile ilgili Yunanistan ve Fransa'ya sert ifadeler ile seslendi, "Bizim sismik araştırma yapan gemilerimiz, sondaj gemilerimiz bu bölgede dolaşıyor. Sivil gemilerimize karşı yapılabilecek en ufak bir saldırıya da cevapsız bırakamayız." dedi.

Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert Yunanistan açıklaması "Kemalreis bunlara gereken cevabı verdi" | Video

"KEMAL REİS GEREKENİ YAPTI"

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bizim sismik araştırma yapan gemilerimiz, sondaj gemilerimiz bu bölgede dolaşıyor. Sivil gemilerimize karşı yapılabilecek en ufak bir saldırıya da cevapsız bırakamayız. Dün böyle bir durum söz konusu oldu ve Kemal Reis gereken cevabı verdiler, sonra da onlar limanlarına çektiler. Devam edecek olurlarsa cevabını misliyle alacaklar.

"MERKEL'İN BELİRTTİĞİ ÇİZGİYE UMARIM GELİR"

Şu anda ayın 23'üne kadar burada Oruç Reis çalışmalarını sürdürecektir.

Sayın Şansöyle Merkel ile bunları dün konuştuk. Kendisinin bizden ricası, bu işi yumuşatıp daha korumacı bir anlayış içinde süreci geliştirelim dediler. Mutabık kaldık. Aynı şeyi sayın Michel ile de görüştük.

Sayın Şansölye de Miçotakis ile de görüşme yaptı. Dilerim Miçotakis de bize söylediği noktaya getirmiş olur.

"SOYDAŞLARIMIZIN ÖLÜSÜNÜ DE DİRİSİNİ DE YALNIZ BIRAKMAYIZ"

Batı Trakya'da soydaşlarımızın kabristanını silahla taradılar. Biz soydaşlarımızın dirisini de ölüsünü de yalnız bırakmayız, gereğini de vakti saati geldiğinde yaparız.

"SUUDİ ARABİSTAN'IN DA YANLIŞ ADIMLARI VAR"

Bu konuda ben Mısır'ı anlamakta zorlanıyorum. Mısır bir taraftan istihbarat örgüt vasıtasıyla benim istihbarat örgütüme farklı şeyler söylüyor. Burada yanlış anlamalar var diyor. İstihbarat örgütümüz onların istihbarat örgütüyle görüşmeleri sürdürüyor.

Bu süreç içinde Suudi Arabistan'dan da yanlış adımlar atılıyor. Dışişleri Bakanıma da bugün dedim. Süratle muhataplarınla konuş gerekli adımlar atılsın.

Bir konu daha var: İsrail. Filistin'e yönelik atılan adım yenilir yutulur bir adım değil.

Dışişleri Bakanıma talimatı verdik. Abu Dabi yönetimiyle diplomatik ilişkileri askıya almak bizim de büyükelçiyi geri çekmek gibi bir adım olabilir. Çünkü biz Filistin halkının yanındayız. Filistin'i yedirmedik yedirmeyeceğiz.

Son dakika | Başkan Erdoğan'dan Cuma namazı çıkışında çok sert Doğu Akdeniz açıklaması | Video

"BUNDAN ÖNCE DE BİZE AYNI OPERASYONLARI DIŞARIDAN YAPTILAR"

Bundan önce de aynı operasyonları bize dışarıdan yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Türkiye bu konularda güçlüdür, bundan sonra da yere sağlam basmaya devam edecektir. Ekonomi yönetimimizle önümüzdeki hafta bir araya gelip, bir değerlendirme yapacağız.

OKULLARIN AÇILIŞI İLE İLGİLİ BİLİM KURULU'NUN KARARLARINA UYULACAK

Bu konuda Bilim Kurulu çalışmaları yürütüyor. Aldığı kararlara bakanlığımız uymaya devam edecek.

Erdoğan’dan Merkel ve Michel’e: Hakkaniyet ve diyalog ile çözümden yanayız Son dakika: AK Parti 19. yaşını kutluyor! Başkan Erdoğan: Oruç Reis’e saldıran bedelini öder dedik, bugün ilk cevabı aldılar SON DAKİKA: Yunanistan ile Doğu Akdeniz'de sıcak temas! T.C.G Kemal Reis vurdu geçti, Limnos ağır hasarlı...

Football news:

In the Premier League, the record for goals for the weekend (almost 5 in each match!). And this is yet to be played by Manchester City
PSG are ahead of Manchester City in the fight for Coulibaly. Parisians are ready to give about 82 million euros for him
Jose Mourinho: I Don't know when bale will recover from injury, but he is happy to be at Tottenham
Barcelona agreed with Suarez to terminate his contract (RAC1)
Leipzig have agreed to transfer Turkish League top scorer Serlot for 20+4 million euros
Cavani is still without football: he hunts hares and wild boars at night, does ballet, reloads on fishing
A macaw parrot sat on the head of a Brazilian soccer player during a training session