Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Son dakika: Emeklilere 5 bin TL ikramiye Meclis'ten geçti! Başkan Erdoğan müjdeyi vermişti

Son dakika... Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesini öngören madde TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere bir defaya mahsus 5 bin TL destek verileceği müjdesini duyurmuştu.

Son dakika: Emeklilere 5 bin TL ikramiye Meclis’ten geçti! Başkan Erdoğan müjdeyi vermişti

Son dakika haberleri... Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesini öngören madde TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca emekliyi ilgilendiren müjdeyi geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.

BAKAN IŞIKHAN: EMEKLİLERE HAYIRLI OLSUN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimiz hariç olmak üzere tüm emeklilerimize 5 Bin TL ödeme verilmesini öngören yasa maddesi, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizi desteklemeye, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kıymetli emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini paylaştı.

EMEKLİ MAAŞI ARA ZAM DÜZENLEMESİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı emekli maaşı ek zam düzenlemesi için bütçe çalışmalarını sürdürüyor. 7 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşı, yapılacak emekli maaşı iyileştirme çalışmalarıyla artırılacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan emekli maaşı iyileştirme çalışması yıl sonuna kadar Meclis'e taşınacak. İyileştirmede özellikle düşük emekli maaşı alan kesimin gözetileceği sinyalleri geliyor. Emekli maaşı ara zam çalışmalarında emeklilerin kök aylıklarına seyyanen artış ya da oransal zam yansıtılması gündeme gelirken, en düşük emekli aylığı ödemesinin de yükseltilmesi söz konusu olabilecek.