Turkey

Son dakika... Ve Biden kritik ismi açıkladı

ABD Senatosu'nun onayından geçerse Janet Yellen, Biden'ın ekonomideki '1 numarası' olarak görev yapacak ve bu pozisyonda bulunan ilk kadın olarak tarihe geçecek.

Jellen haberin duyurulmasının ardından Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Ülke olarak şu sıralar büyük zorluklarla karşı karşıyayız. Kurtulmak için, Amerikan rüyasınız -her bir kişinin potansiyelini gerçekleştirebileceği ve çocukları için daha büyük hayaller kurabileceği bir toplum- geri getirmeliyiz."

EKONOMİ KURMAYLARI ŞÖYLE:

Joe Biden'ın geçiş sürecini yöneten ekipten yapılan açıklamada, Neera Tanden ise Yönetim ve Bütçe Ofisi Direktörlüğü'ne getirilecek.

Biden'ın aday gösterdiği isimler arasında  Adewale "Wally" Adeyemo da bulunuyor. Hazine Bakan Yardımcılığı'na önerilen Adeyemo, Senato onayı aldığı takdirde, bu göreve gelen ilk siyahi olacak.

Biden, uzun yıllar danışmanlığını yapan Jared Bernstein ve Heather Boushey’i de Ekonomi Danışmaları Konseyi üyeleri olarak atayacağını duyurdu.

ABD'nin 46'ncı başkanı olarak 20 Ocak'ta Beyaz Saray'a çıkacak Biden'ın, Ekonomi Danışmanları Konseyi Başkanlığı'na Cecilia Rouse’ı seçtiği de açıklandı.

HALKA EKONOMİK FERAHLIK VERMEK İÇİN...

Joe Biden açıklamasında, "Salgını kontrol altına almak için çalışmaya başladığımızda, bu ekonomik kriz sırasında Amerikan halkına acil ekonomik rahatlık sağlayacak ve ekonomimizi her zamankinden daha iyi yapmamızda yardımcı olacak ekip budur" ifadesini kullandı.

Football news:

Real Madrid spent 395 million euros in the last three summer transfer windows. Only Courtois and Mendy secured the start
Yaya Toure: Klopp is a genius! He brought a huge number of players to the peak. Only the best can do it
Fred on the Liverpool game: This is the biggest match in England. Manchester United will play to win, so will they. It will be Interesting
Lewandowski is the first player in the history of the Bundesliga with 21 goals in the first part of the season
Klopp on refusing to lead Manchester United: In Liverpool, even the weather is better than in Manchester! I'm in my place
Ramos will not move to PSG after his contract with Real Madrid expires. Between the clubs - a gentleman's agreement
Sergi Busquets: Messi is the best in the world. With him, Barca's chances of winning the Super Cup are higher