Turkey

Süphan nine için karlı dağları aştılar

Sağlık ordusu kar-kış demeden aşıyı en ücra yerlere kadar ulaştırıyor. Hakkâri Yüksekova’ya 20 kilometre uzaklıktaki Ünlüce köyünde 85 yaşındaki Süphan Güven’e karlı dağlar aşılarak Kovid aşısı yapıldı

Avrupa'da aşılama noktasında kriz yaşanırken Türkiye sağlık kahramanlarıyla en ücara köşelerdeki vatandaşlara kadar aşıyı ulaştırıyor. Pandemi döneminde gecelerini gündüzlerine katarak özveri ile koronavirüse karşı mücadele veren sağlıkçılar, Doğu Anadolu'nun coğrafi yapısı nedeniyle zor şartlarda büyük bir özveri ile aşılama çalışması yapıyor. Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde koronavirüs mücadele kapsamında aşı çalışması yürüten sağlık ekipleri, karla kaplı dağları aşarak 85 yaş ve üstü vatandaşlara evlerinde aşı yapıyor.

85 yaşındaki Süphan Güven'e aşısı evinde yapıldı. Sağlık görevlileri aşı yaptıktan sonra bir süre bekleyip daha sonra evden ayrıldı.

Yüksekova'ya 20 kilometre uzaklıkta bulunan Ünlüce Köyü'nde yaşayan 85 yaşındaki Süphan Güven'in Çin'den getirilen CoronaVac aşısı sağlık görevlileri tarafından karlı dağlar aşılarak evinde yapıldı. Aşı uygulaması ardından sağlık görevlileri bir süre evde kalarak, Güven'i gözetim altında tuttu. Sağlık ekiplerine teşekkür eden Süphan Güven, "Allah sağlık ekiplerimizden razı olsun. Çok şükür iyiyim. Allah'a şükürler olsun. Doktorlarımız evde bana aşımı yaptılar. Allah yardımcıları olsun" dedi. Süphan Güven'in oğlu Selim Güven ise, "Annem 85 yaşında sağlıkçılar bugün geldi anneme Koronavirüs aşısı yaptılar. Hepsine çok teşekkür ederim, Allah razı olsun" diye konuştu.


Football news:

Agnelli on the reform of the Champions League: 20 teams in the leagues is too much for balance
Atletico after criticism of the refereeing from Real Madrid: Some are used to always having a fair wind
New realities of European football: clubs discuss banning transfers within the Champions League and reducing the top leagues for the sake of entertainment
Laporta is set to sign Alaba and Aguero to Barca. He has already been in contact with the players' agents
Hazard and Ramos can play against Elche. Real Madrid trust the Belgian, despite injuries
Edegor on moving to Real Madrid at 16: Madness. I didn't understand it then, because I was still a child
Wijnaldum on the contract: No news. The most important thing right now is the Liverpool game, not my situation