Turkey

Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesinin temeli atıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ulaştırma, Denizilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile  Kars'ta Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesi'nin temel atma  törenine katıldı. Fakıbaba, yaptığı konuşmada, ramazan sonuna kadar 860 milyon  lira destek vereceklerini belirterek, "Bunların başında besi desteği, süt desteği  geliyor. Daha önce destekler haziranın sonunda ve temmuzda veriliyordu. Biz dedik  ki çiftçi kardeşlerimiz tefeciye muhtaç olmasın. Biz bunlara şubatta ve martın  başında başlayalım ve yaklaşık 860 milyon lirayı verdiğimiz takdirde 14.5 milyar  desteğimizin 10 milyar lirasını ödemiş olacağız. Helal olsun, hak ediyorsunuz,  daha fazlasını hak ediyorsunuz." diye konuştu.

AK Parti'nin Türkiye'nin her yerinde hizmet yaptığını vurgulayan  Fakıbaba,  "Başkaları şov yapar, konuşur fakat AK Parti iş yapar." dedi.

Projenin Kars'a katkısına dikkati çeken Fakıbaba, "Buradaki proje en  az bin kişiye istihdam sağlayacak, enerji üretimi başlatacaktır." bilgisini  verdi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin mazot desteği  konusundaki sözlerine değinen Fakıbaba, "Mazot desteğine gelince Sayın Muharrem  İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu, 'Fakıbaba sen anlamıyorsun, bilmiyorsun hatta  söylemek hoşuma gitmiyor, 'yalancısın' diyor. Ben hiçbir zaman cumhurbaşkanı  adayı olmuş bir kişiye 'yalancısın' diyemem, 'bilmiyorsun' diyorum. 'Şov yapmak  adına bilmediğin şeyleri konuşma.' diyorum. Destekler ürüne verilir kardeşim. Bu  bize Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatıydı, yarısı bizden yarısı  sizden. İnşallah 24 Haziran seçimlerinden sonra da yarısı bizden yarısı sizden  destekleri hiç tahmin etmeyeceğiniz kalemlerde ortaya çıkacaktır." şeklinde  konuştu.

Fakıbaba, çiftçiye destek olmaya devam edeceklerini vurgulayarak,  şunları kaydetti:

"Yeter ki Allah, bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın, başkalarına  kanmayın. Yapamayacaklarını bildikleri için asgari ücreti birisi 3'e, birisi 5'e  çıkartıyor, birisi havadan yağmur yağdırıyor. Bunlar şov yapıyorlar, biz sadece  iş yaparız. Başkaları söz söyler, şov yapar, AK Parti gerçeği, projeleri ortaya  koyar. Allah'ın izniyle sizlerle beraberiz, sizlerle çok güçlü bir Türkiye'yi ve  Kars'ı ortaya koyacağımıza inanıyorum."

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da  törendeki konuşmasında, projenin Kars'a katkısını anlattı, şehirde yapımı devam  eden kesimhanenin de bitme aşamasına geldiğini hatırlattı.

Muharrem İnce'nin mazot desteğine ilişkin sözlerine, Bakan  Fakıbaba'nın yanıt verdiğine işaret eden Arslan, "Birileri sistemin nasıl  yürüdüğünü bilmediği için, zahmet edip dönüp bilen birine de sormadığı için pot  üstüne pot kırıyor, milletin gözünde de gülünç duruma düşüyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yürüttükleri  projelere değinen Arslan, ülkeye daha fazla değer katacak projeleri yaptıkça  birilerinin bundan rahatsız olduğunu ve engellemeye çalıştığını söyledi. Arslan,  "Birileri nasıl olur da unutulmuş şehir Kars'tan Bakü-Tiflis-Kars gibi bir dünya  projesi yapılan Kars'a gelindi diye rahatsız oluyorlar. Birileri nasıl olur da  Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesiyle Kars'ta bir lojistik merkezi yapılıyor diye  çok rahatsız oluyor. Birileri yine diyor ki nasıl olur da bunlar, Kars-Iğdır  Dilucu üzerinden uluslararası proje yapacaklar. Kim, nasıl rahatsız olursa olsun,  kim Türkiye'nin büyümesini istemiyor olursa olsun, biz inşallah  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun ekip arkadaşları olarak bu ülkeyi 2023,  2053 ve 2071 hedeflerine yürütmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz, katmaya da  devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

"İçimizdeki hainleri, dış güçlere maşalık edenleri  anlayamıyorum." diyen Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlar bu ülkenin menfaatini mi düşünüyor yoksa dış güçlerin  menfaatini mi düşünüyorlar, onu anlayamıyorum ama anladığım ve memnun olduğum bir  şey var ki bilgi ve iletişim teknolojileri o kadar yaygınlaştı ki Anadolu'da  hangi annem, bacım, kardeşim, amcam neyi söylerse televizyonlar anında veriyor. O  cahil dedikleri, o bir şey bilmez dedikleri köylü annem de İstanbul'da yaşayan 65  yaşındaki ablam da o hacı amcam da inanınki her birine dersler veriyor. 'Ben 15  sene öncesini, hastane kuyruklarını, ilaç kuyruklarını, susuzluğu, açlığı,  doktorsuzluğu, yolu olmayan şehirleri unutmadım. Bu anlamda ilk defa huzura  kavuşmuşum, ilk defa inandığım bir liderle geleceğe yürüyorum, kimse benim kafamı  karıştıramaz ve bu kutlu yürüyüşü durduramaz.' diyor, Allah milletimizden razı  olsun."

Football news:

Pep Guardiola: I would have stayed at Manchester City and in League 2
Manchester United is ready to sell Alexis, Lingard, Smalling, Dalot, Jones and Rojo
Frank Lampard: I expect more from Chelsea, but now the result is most important
Atalanta does not lose 15 matches in a row – 13 wins and 2 draws
Lorient threw one newcomer off a plane and sent another under the water-all for the sake of presentations on social networks
Pasalic scored a hat-trick in the match against Brescia. Atalanta smashes the opponent 6:1
Rummenigge on Ribery: Hennessy was like a second father to him, and I was like a second mother