Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

TBMM’de yeni yasama dönemi başlıyor! Başkan Erdoğan’ın 5 önemli mesaj vermesi bekleniyor…

TBMM Genel Kurulu, 28. Dönem 2. Yasama Yılı için bugün Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılında milletvekillerine hitap edecek. Başkan Erdoğan açılışını yapacağı Meclis'ten tüm Türkiye'ye önemli mesajlar paylaşacak. 5 ana başlık altında önemli mesajlar verip Türkiye'nin yol haritasını da ortaya koyacak. Başkan Erdoğan'ın TBMM'nin yeni yasama yılında yapacağı konuşmada şu mesajları vermesi bekleniyor:

YENİ ANAYASA: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasındaki en önemli mesajlardan birinin yeni anayasa olması bekleniyor. Erdoğan, muhalefete Türkiye'nin sivil bir anayasaya gereksinimi olduğunun altını çizip "Gelin yeni anayasayı birlikte hazırlayalım" çağrısı yapacak.

BÜYÜYEN TÜRKİYE: Ekonomi de konuşmanın önemli başlıklarından birini oluşturacak. Erdoğan, alınan önlemler ve bunların sonuçlarına dikkat çekip hedeflerinin "enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek ve istikrarlı büyümeyi sağlamak" olduğuna vurgu yapacak.

EMEKLİ, MEMUR VE ÇALIŞANLAR: Emekli, memur ve çalışanların enflasyona ezdirilmeyeceği, bu kesimlerin refah düzeyinin yükseltilmesi için gereken önlemlerin alınacağına vurgu yapılacak.

Erdoğan, emekliler ile ilgili çalışmaların da hızla devam ettiğinin, önümüzdeki yılbaşında bu konuda gerekli adımları atacaklarının altını bir kez daha çizecek.

GÜÇLÜ VE İSTİKRARLI DIŞ POLİTİKA: Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada artık bir oyun kurucu haline geldiğine dikkat çekecek olan Erdoğan, "Güçlü ve istikrarlı bir dış politika izlemeye devam edeceğiz" mesajını verecek.

İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİ: Erdoğan'ın konuşmasında İsveç'in NATO üyeliği için de bir başlık açması ve bu ülkenin gerekli koşulları yerine getirmesini beklediklerini belirtmesi bekleniyor.