Turkey

Trump: Yüksek Mahkemeden çıkan kararı kabul edeceğim

ABD Başkanı Trump, Yüksek Mahkemenin 3 Kasım seçimlerinin ardından Joe Biden'ın kazandığını ilan etmesi durumunda, bu kararı kabul edeceğini açıkladı.

Trump: Yüksek Mahkemeden çıkan kararı kabul edeceğim

ABD Başkanı Donald Trump'a , Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında bir gazeteci, "Seçimlerden sonra barışçıl bir geçiş süreci olacağına söz veriyor musunuz?" sorusunu yöneltmiş, Trump, "Olacaklara bakacağız." yanıtını vermişti.

Trump'ın bu cevabı ülke genelinde tartışmalara neden oldu.

Ülke kamuoyunda, Joe Biden'ın seçimi kazanması durumunda Trump'ın sonucu kabul etmeyeceğine yönelik görüşler kabul gördü.

Bu tartışmalar sürerken Trump Brian Kilmeade'in Fox News Radio'da sunduğu programa katıldı.

"MAHKEMENİN KARARINA UYARIM"

Trump, Biden'ın kazanması durumunda Yüksek Mahkemenin kararına uyup uymayacağının sorulması üzerine, "Evet, ben buna uyarım." yanıtını verdi.

Öte yandan seçimlerde birçok seçmenin evine postayla oy pusulası gönderilmesine yönelik eleştirilerini de sürdüren Trump, "Seçimler sonuca bağlanana kadar gidecek uzun bir yolumuz olduğunu düşünüyorum. Postayla gönderilen pusulalar bir korku filmi." diye konuştu.

Trump: Yüksek Mahkemeden çıkan kararı kabul edeceğim #1

Football news:

Nagelsmann victory over Istanbul: Not fully satisfied with the game Leipzig was fatigue, not the most effective pressure
Goalkeeper Brugge Croat about 2:1 with Zenit: We proved that we should not be considered outsiders of the group
Manchester United won again in Paris with a late Rashford goal. An unexpected hero - a 22-year-old reservist who has not been on the field since December 2019
Jurgen Klopp: first Oliver didn't see the moment, then VAR forgot the rules. And the consequences came only for van Dijk and Tiago
Favre on the defeat against Lazio: Dortmund lacked determination. We needed to play an outstanding game, and we didn't
Lampard on 0:0 with Sevilla: I think both teams are happy with the draw
Tuchel Pro 1:2 with Manchester United: PSG were not on the pitch in the first half. One of the worst games of the team