Turkey

TSK'dan terör yuvalarına nokta atış

Son günlerde PKK ve onun uzantısı terör örgütü mensuplarının Türkiye'ye geçiş yapmak için sıkça kullandığı bu güzergahda önlem alan askerler geçtiğimiz gün 17 kişilik bir terörist grubunu etkisiz hale getirmişti. İstihbarat çalışmaları neticesinde teröristlerin toplandığı noktaları belirleyen Türk askeri bölgeyi ateş altına aldı. Bölgede görev yapan Rus birlikleri de Ceylanpınar karşısındaki Tel-Tamr'a hareket etti.

TSK TERÖR YUVALARINI ATEŞ ALTINA ALDI


Gaziantep ve Şanlıurfa'da gece saat 22.00 sıralarında duyulan patlama sesleri TSK'nin terör yuvalarını ateş altına aldığını ortaya çıkardı. Türkiyede terör eylemleri gerçekleştirmek için sınırı geçmeye çalışan PKK terör örgütü mensuplarının son günlerde sıkça kullanmaya başladığı ama Türk askeri tarafından etkisiz hale getirdiği güzergah yerle bir edildi.

BOMBA YAĞDIRDI

Teröristlerin Türkiye sınırını geçmek için topladığı Ayn İsa'daki bölgeyi tespit eden TSK yine sızma girişimi için plan yapan teröristlerin üstüne bomba yağdırdı. Obüs toplarının kullanıldığı sınır ötesi operasyonda Rus askeri birliklerinin de bölgeyi terk etmesi dikkat çekti.

Football news:

Agent about Wendel in Zenit: A risky deal, may not be justified
Shevchenko about Ukraine at Euro 2020: Goal-minimum-exit from the group
Tottenham are Interested in Southampton's top scorer Ings. He has 7 goals in 13 Premier League games
Midfielder Loko Berkovskiy focuses on de Bruyne: I give passes more often, I don't hit many goals, but I draw conclusions
Ex-coach Genoa Nicola took charge of Torino
Lampard on 8th place Chelsea: I can handle the pressure
Wegorst-the first in the history of Wolfsburg to score 12 goals in the 1st round of the Bundesliga. He is in the top 3 of the goalscoring race