Turkey

Vatandaş uyuşturucunun zararlarını "Narkotır"da öğreniyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün "Narkotır"ı, Fatih Eminönü Meydanı'nda vatandaşı narkotik kullanımı ve zararları hakkında bilgilendirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün "Narkotır"ı, Fatih Eminönü Meydanı'nda vatandaşı narkotik kullanımı ve zararları hakkında bilgilendirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün 2015 yılında hayata geçirdiği proje kapsamında tasarlanan "Narkotır", kapılarını bu kez Fatih Eminönü Meydanı'nda gençlere ve vatandaşlara açtı. Açılan kısmı ile beraber 40 metrekarelik bir salonun oluştuğu "Narkotır"da, 30 uygulamanın yer aldığı 12 dokunmatik ekran bulunuyor.

Bu ekranlardaki uygulamalar ve animasyonlar aracılığıyla gençler, anne ve babalar, uyuşturucu bağımlılığının zararları konusunda görerek ve okuyarak bilgiler ediniyor. "Narkotır"ın duvar yazılarında bağımlı gençlerin, uyuşturucu bağımlılığının zararlarını anlatan ifadeleri yer alıyor. Polis ekipleri de vatandaşlara madde bağımlılığının zararları hakkında hem broşür hem de Tır içerisindeki dokunmatik ekranlarda bilgi vererek, bu konuda uyarıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün "Narkotır"ının talep halinde Türkiye'nin bir çok illerine gidip gençleri uyuşturucu madde kullanımı ve zararları hakkında bilgilendirdiği bugüne kadar 36 ili dolaştığı kaydedildi.

Football news:

The Eintracht captain ended his career in the middle of the season for his son. He said goodbye to football by exchanging T-shirts with the referee
Frank Lampard: Leicester are in the RPL championship race. I don't want to say whether Chelsea are involved or not
Mancini on Pirlo: Difficulties at first - it's normal, even if you played at the top level
Phil Neville took over Inter Beckham
Jose Mourinho: You can buy one of the best defenders in Europe for 70 million, or you can take someone who needs development
Ex-Arsenal midfielder Wilshere has signed a contract with Bournemouth
Ole Gunnar Solskjaer: Pogba played superbly against Liverpool. Manchester United manager Ole Gunnar Solskjaer commented on the performance of midfielder Paul Pogba in the match of the 19th round of the Premier League with Liverpool