Turkey

Zlatan Ibrahimovic: Futbolu bırakacakken menajerim aradı

Milan'ın İsveçli golcüsü Zlatan Ibrahimovic İsveç'in güvenilir haber sitelerinden Aftonbladet'e konuştu. Ibrahimovic, İsveç Milli Takımı'nda yeniden oynamak istediğini de itiraf etti.

Zlatan Ibrahimovic: Futbolu bırakacakken menajerim aradı

Milan'ın tecrübeli santrforu Zlatan Ibrahimovic ülkesinin basınına yaptığı açıklamalarda birbirinden çarpıcı sözler söyledi.

"İSVEÇ FORMASINI TEKRAR GİYMEYİ İSTERİM"

"İsveç formasını tekrar giymeyi isterim. İsveç Teknik Direktörü Janne Andersson beni bunun için aramalı. Ben gelip dikkatleri dağıtacaksam gelmeyeyim daha iyi. Ancak, bir katkım olacağını düşünüyorlarsa gelirim. Friends Arena'da sarı duvarın önünde oynamak isterim. Bunu özledim. Bir futbolcu, kendisini destekleyen tribünlerin önünde oynamayı özlemiyorsa kariyeri zaten bitmiş demektir. Ben daha bitmedim."

Zlatan Ibrahimovic: Futbolu bırakacakken menajerim aradı #1

"HALA %100 KOKU ALAMIYORUM"

"Koronavirüse yakalandığımda herhangi bir semptom hissetmedim. Tat alma duygum kaybolmuştu ama şimdi yeniden geri geldi. Ancak, hala yüzde 100 koku alamıyorum. Bu ufak bir şey ama daha fazlası da olabilirdi. Yapacak bir şey yok, yaşamaya devam edeceğiz. Koronavirüsün de artık yaşamlarımızın bir parçası olacağı gerçeğine alışmalıyız. Tıpkı grip gibi...

Bu yaşta artık bir şut attıktan sonra daha fazla dinlenmem gerekiyor. Doğru seçimleri yapmaya çalışıyorum. Kendimi bu yeni futbola adapte ettim ve artık daha zekice oynuyorum."

Zlatan Ibrahimovic: Futbolu bırakacakken menajerim aradı #2

"ARTIK TAKIMIN EN YAŞLI OYUNCUSUYUM"

"Ben her zaman genç futbolculara aynı şeyi söylüyorum. Çok çalışmak ve çok tekrar her şeyin anahtarı. Kendimi maçlara çok çok güzel hazırlarım. Atletizm programım çok profesyonelcedir. Fiziksel kondisyonuma çok dikkat ederim ve kendimi buna adadım. Kafa olarak da maçlara hazırlanırım. Baskının altından böyle çıkarım. Avrupa'nın en genç takımlarından bir tanesiyiz. Ben o yaşlardayken ne yapıyordum diyerek takım arkadaşlarıma haksızlık yapamam. Çünkü, ben artık bu takımın en yaşlı oyuncusuyum.

Hayatımda yeni bir sayfa açmak istedim. Her gün ailemle beraber olmak, çocuklarımla doya doya vakit geçirmek istedim. Ardından menajerim Mino Raiola beni aradı, 'Avrupa'ya dönmen gerek. Hala en üst seviyede neler yapabileceğini göstermelisin. Bunu yapabilirsin. Milan'da sadece 6 ay geçirip bırakacaksın. ABD'de bırakmak tabii ki daha kolay olur.' dedi."

Zlatan Ibrahimovic: Futbolu bırakacakken menajerim aradı #3

"BEDAVAYA GELİRİM DEDİM"

"Sinisa Mihajlovic'in hasta olduğunu duydum. Onunla konuştum. Bana Bologna'ya gelip gelemeyeceğimi sordu. Senin için bedava gelirim dedim. Ona doğruları da söyledim, '10 yıl önceki Zlatan'ı göremeyeceksin. Alıştıkları Zlatan değilim artık. Tamamen farklı bir oyuncu haline geldim." dedim. Ardından, Milan'ın Bergamo'daki utanç verici mağlubiyetini gördüm.

İçimde adrenalin hissettim. Bazen kendi adrenalinizle yüzleşmek en iyi motivasyon yöntemidir. Motive olduğunuzu hissedersiniz. Kendinize bir hedef belirlersiniz. Bu sözleşme, para değildir. Ben de bunu merak ettim. 'Beni en çok motive edecek kulüp hangisi olur' diye sordum Mino'ya. Cevabı, 'Milan! Bu Milan'ı düştüğü yerden kaldırabilecek tek oyuncu sensin' dedi."

Zlatan Ibrahimovic: Futbolu bırakacakken menajerim aradı #4

"BEN TUTKUMU KAYBETMEDİM"

"Kafamda bir vizyon belirdi. 39 yaşımdayım ve Milan'ın düştüğünü görüyorum. İlk 6 ay çok zordu. Ben tutkumu kaybetmedim. Teknik direktörle devam edilip edilemeyeceğini bilmiyordum bile. Ben ne olacağım, bu da belirsizdi. Kulüp felsefesini ve rehberini değiştirmek istiyordu. Böylece yeniden tırmanmaya başladık ve güçlendik.

Kulüp artık çok daha rahat bir şekilde istediği sonuçları almaya başladı. Ancak, bunun için yol kat ettik ve tırmandık!"

Sakatlığıyla ilgili de konuşan Zlatan, "Napoli maçında yaşadığım sakatlık ciddi değildi. 1-2 haftaya kalmaz dönerim." dedi.

Zlatan Ibrahimovic: Futbolu bırakacakken menajerim aradı #5

Football news:

Klopp on 0:1 with Burnley: A real punch in the face. Losing this match was not easy, but Liverpool could
Atletico leads Real Madrid by 7 points in La Liga and has a game to spare
Liverpool do not win 5 matches in the Premier League in a row. Klopp's team repeated the worst streak in 4 years
Liverpool's 68-game unbeaten run at home in the Premier League has ended
Liverpool do not score 4 consecutive Premier League matches
Milik moves to Marseille. He was photographed with a shirt with the 19th number
Suarez scored 10+ goals in the league for the tenth time in a row