Turkey

Zonguldak'ta İŞKUR kampüs hizmetlerinin sunulmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında üniversite öğrencilerine yönelik protokol imzalandı.

Üniversitenin rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde, protokol bağlamında Zonguldak BEÜ bünyesinde kurulacak İŞKUR kampüslerde, İŞKUR'da görevli iş ve meslek danışmanları aracılığıyla öğrencilere iş gücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat, görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacak.

Ayrıca imzalanan protokol çerçevesinde öğrencilerin mesleki deneyimlerinin artırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan işbaşı eğitim programı gibi aktif iş gücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkan sağlanacak.

Öğrencileri çalışma hayatına hazırlayacak desteğin verilmesini öngören protokole göre kariyer merkezi ofisi içinde, iş ve meslek danışmanlarının öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmasına ve bireysel görüşme ya da grup görüşmesi yapabilmesine elverişli bir alan "İŞKUR Kampüs" olarak temin edilecek.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, yaptığı açıklamada, öğrencilerin iş dünyasına hazırlanması ve sektörlerin beklentilerine cevap verebilecek donanımda yetişmeleri adına kurum ve kuruluşlarla olan iş birliklerinin devam ettiğini ifade ederek, bu kapsamda İŞKUR ile iş birliklerinin verimli bir şekilde sürdürüldüğünü kaydetti.

Football news:

Either Shevchenko or Grant could become Chelsea's acting coach if Lampard is sacked during the season. The decision will be made by Abramovich
Ronaldo was offered 6 million euros to become the face of Saudi Arabia. The player refused
Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million
Two Cornell players tested positive for coronavirus after the match with Barca
Mbappe finished 1st on the Ligue 1 goalscoring list, scoring 13 goals in 17 appearances. He broke the streak of 4 games without goals
Holland has scored 27 goals in his first 28 Bundesliga appearances. He's the second person to do this
Sevilla are trying to sign Papa Gomez, Monchi is in talks. Atalanta wants to sell him to a club not from Italy