Ukraine

21 вересня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Який день

Щороку 21 вересня міжнародна громадськість святкує Міжнародний день миру. Цей День Генеральна Асамблея ООН оголосила днем ​​зміцнення ідеалів миру серед всіх країн і народів - як на національному, так і на міжнародному рівні.

Щорічно в третій понеділок вересня в Японії святкують День вшанування людей похилого віку.  Японське прислів'я – "Пізнавати нове, звертаючись до старого" – дуже добре відображає зв'язок поколінь в Японії і дозволяє зрозуміти, що культ старшого покоління, в хорошому сенсі цього слова, тут дуже відчутний. Тому День вшанування людей похилого віку (Keiro-no Hi) - це світле і всіма улюблене свято.

Яке православне свято

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії (Народження Матері Ісуса Христа) – це всесвітній день радості, який святкується як православною, так і католицькою церквою. У православ’ї це свято належить до дванадцяти великих церковних свят. Свято встановлено Церквою в 4 столітті. Згідно з церковним вченням, момент народження Діви Марії був найважливішою подією в історії християнства, початком шляху спасіння всього людства. Писання свідчить, що батьками Марії були звичайні люди: Йоаким і Анна. Вони довго не могли мати дітей, але постійно молилися про це. Одного разу їм з`явився ангел і розповів, що незабаром у них народиться дитина, про яку будуть говорити в усьому світі. Так і сталося, через 9 місяців Анна народила і, за традицією тих часів, дівчинку віддали в храм для служіння Богу.

Які традиції на свято 

Різдво Пресвятої Богородиці називали другою Пречистою, або «осениною». Зазвичай на другу Пречисту було заведено просити Богородицю про сприяння бездітним жінкам в народженні дитини. У давнину цей день так і називався – святом Рожаниці – і був жіночим, родинним і родильним святом. У деяких регіонах України його ще називали "бабським святом". Разом з тим, із другою Пречистою пов’язаний останній термін заготівлі чарівного зілля. Вважалося, що зібрані між першою і другою Пречистими приворотні трави мали особливу властивість привертати чоловіка до жінки і навпаки. Але дітям забороняли ходити польовими та лісовими дорогами, бо "на них вужі сушаться".

В давнину з цього дня (деінде з Семена) вже можна було засилати сватів (весілля справляли тільки з Покрови). Для пасічників це був останній термін підготовки вуликів на зиму, а власники овець удруге завершували їх стрижку. Під цю пору помітно псується погода, дні стають похмурими, зазвичай дощить, тому й мовиться: "Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає".

Іменини

День ангела святкують: Георгій, Іван, Марія, Юрій.

Що не можна робити 

Що можна робити 20 вересня

Що сталося у цей день 

1435 – герцог Бургундії Філіп Красивий підписав Арраську угоду з королем Франції Карлом VII, розірвавши тим самим відносини з Англією.

1451 – євреям Голландії наказано носити на одязі розпізнавальні знаки.

1776 – почалася Великий пожежа в Нью-Йорку (1776).

1792 – у Франції відкрито Національний Конвент, ухвалено декрет про скасування королівської влади.

1799 – почався перехід російських і австрійських військ під командуванням А. В. Суворова через Швейцарські Альпи.

1860 – під час Другої опіумної війни відбулася вирішальна Битва біля моста Баліцяо, що відкрила англо-французьким військам дорогу на Пекін.

1898 – імператриця Ци Сі захопила владу в результаті палацового перевороту, закінчивши Сто днів реформ.

1920 – Раднарком України ввів обов'язкове вивчення української мови в школах.

1922 — американський президент Воррен Гардінг підтримав ідею створення єврейської держави в Палестині.

1933 — у Лейпцизі почався судовий процес над комуністами за обвинуваченням у підпалі рейхстагу.

1937 – вийшов роман Дж. Р. Р. Толкіна "Хоббіт, або Туди і назад".

1940 — у Лондоні ухвалене рішення використовувати метро як бомбосховище.

1940 — відкритий Львівський театр опери і балету.

1943 – Чернігів звільнений від німецько-фашистських загарбників.

1991 — на референдумі 99 % виборців проголосували за незалежність Вірменії.

1998 — на американському телебаченні показаний запис допиту президента США Білла Клінтона в справі Моніки Левінскі.

2000 — американська співачка Барбра Стрейзанд оголосила про те, що вона залишає сцену.

2019 — старт українського фестивалю "Comic Con Ukraine 2019" у Києві. 

Народні прикмети на 21 вересня 

Football news:

Marcus Rashford is the pride of all England, from the Queen to Jurgen Klopp. He again fed children across the country - and received the Order
Pjanic-Habibu: Good luck, brother. Inshallah, we will win
Klopp on Rashford's charity: I hope mom is proud of him. I'm proud
Troy deeney: I was called a black asshole, and social media said it wasn't racist. Do companies even want to change this?
Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working
The perfect project to lose money. An idea for dreamers. Tebas on the European Premier League