Ukraine

45 тисяч хворих на коронавірус в Україні вже у кінці квітня – прогноз науковців

У прогнозі дають похибку, бо розвиток буде залежати від поведінки людей і дотримання ізоляції.

Епідемія коронавірусу в Україні може піти на спад у кінець квітня і не раніше, але на цей час вже буде 45 тисяч хворих і майже 3 тисячі смертей. Такий математично прорахований прогноз вчених Світового центру даних з геоінформатики та сталого  розвитку, що працює на базі Київського Політеху, йдеться в ТСН.Ранок.

За  одним  з варіантів, ймовірність якого сягає 60  відсотків, станом на 22 - 23 квітня  в Україні буде 44-45 тисяч хворих.  Орієнтовно три тисячі людей помре. Після цього інтенсивність епідемії спадатиме.

Тиждень тому, вчені розрахували, що станом на 8 квітня буде 206 нових  хворих.  І ось співпадіння - саме таку цифру напередодні оприлюднило МОЗ. 

Дослідження було складним і базувалося на історії поведінки вірусу в Італії та Іспанії за методом  подібності, але з поправками на українську дійсність.  Враховувалася, зокрема, різниця у тривалості життя. Як розвиватиметься ситуація у травні - вчені зможуть сказати  днів за десять. Але, визнають, багато чого  залежить від самих людей.

Відео Сценарій розвитку пандемії: вчені прогнозують спад епідемії за допомогою комп'ютерної програми

Кінець квітня і не раніше. Саме тоді епідемія коронавірусу може піти на спад.Сценарії розвитку епідемії коронавірусу в Україні за допомогою комп'ютерної програми змоделювали вчені Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку, що працює на базі університету КПІ. Больше о коронавирусе в Украине 

Сценарій розвитку пандемії: вчені прогнозують спад епідемії за допомогою комп'ютерної програми

«23-24 квітня у нас швидкість зростання буде сталою і не буде пришвидшуватися... Прийдемо на лінійну, або навіть трошки будемо закруглятися. Все залежить від багатьох факторів, можуть бути форс- мажори, Великдень, це врахувати досить складно у моделі, люди можуть піти на ці заходи і розповсюдити вірус, і можуть не піти», - каже один з дослідників Іван Пишнограєв.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Football news:

Ex-city defender Onuoha: I never felt safe in the US. If the police don't like it, you can lose your life
Barcelona wants to bring back 19-year-old Manchester City defender Garcia. The English are not going to let him go
Gianni Infantino: We must all say no to racism and violence. In any form
Barcelona for 4.5 million euros will buy 70% of the rights to 19-year-old forward Sao Paulo Maya
Martin Ødegaard: Sociedad wants to get into the Champions League is a dream. It's hard to fight Real Madrid and Barca, but we can fight the rest
Newcastle midfielder Longstaff is close to a move to Udinese. His salary will increase by more than 30 times
Milan defender Duarte was injured. This is the second injury at the club after resuming training