17 затриманих та один постраждалий. Так завершилася акція Нацкорпусу біля офісу голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Активісти прийшли туди у День Героїв, щоби нагадати про існування, на їхню думку, антигероїв. Ними мітингувальники називають членів партії ОПЗЖ. Упевнені, візити депутатів до Москви в умовах російської агресії мають розцінюватися як державна зрада. І відкрити саме таке провадження просять СБУ. Поліція тим часом вже розслідує справу за статтею: Хуліганство. Репортаж кореспондентки "5 каналу" Ганни Рибалки.

Із фаєрами під офісом лідера партії ОПЗЖ зібралися з півсотні членів Нацкорпусу. В День героїв кажуть, прийшли нагадати українцям про "Антигероїв". Такими називають депутатів від ОПЗЖ та зокрема, Віктора Медведчука. Боронити його офіс вийшла охорона. Полетіли димові шашки.

Крізь дим і вибухи зчиняються сутички.

В стіни офісу летять пляшки з червоною фарбою. Охорона офісу Медведчука намагається вигнати Нацкорпус.

Поліція затримала 20 людей. Восьмеро членів Нацкорпусу. 12 – охоронців. Одному з них під час сутичок травмували голову. Викликали швидку.

Червоні плями на стінах від фарби, а також фаєри та світлошумові гранати. З такими подарунками прийшли до офісу ОПЗЖ представники Національного корпусу. По собі ж лишили написи "ОПЗЖ дорівнює Росія".

Нардеп від ОПЗЖ звинувачує поліцію, що та буцімто потурала активістам і не перешкоджала сутичкам. Каже, націоналістична організація навідалася з візитом через позицію проросійської партії.

"Я вийшов і кажу: хлопці, що ви робите? Ми в Україні живемо. Це псевдопатріоти, які доводять, що на них в Україні ніякого указу немає. Організовано сюди прийшли. Тут керувала процесом людина, яку ми ідентифікували. Не скажу його прізвище. Але він проходить як майор поліції", – розповідає Віктор Чорний, народний депутат, ОПЗЖ.

"Прийшли до офісу Медведчука, показати, що ми є. Ну і все, потім на нас почали накидатися тітушки. Зав'язалася бійка і нас затримали", – говорить Олександр Волков, член "Національного корпусу".

"Існує загроза велика реваншу проросійських сил, у вигляді особливо, "Опозиційної платформи". Шостий рік уже іде війна. І шостий рік представники цієї партії співпрацюють з Росією. Їздять у російський парламент. На це не реагує ні СБУ, ні поліція. Тому ми вважаємо своїм обов'язком, нагадати ворогам України, що вони вороги", – розповідає Сергій Тамарін, керівник київського осередку "Національного корпусу".

Як пересвідчилася знімальна група "5 каналу", семеро активістів Нацкорпусу вийшли з відділку поліції після надання показів.

Ганна Рибалка, Ігор Селянинов, "5 канал"