Ukraine

Амністія, вибори та демілітаризація: ветеран розповів, чи реальний план Кравчука

Амністія, вибори та демілітаризація: ветеран розповів, чи реальний план Кравчука
Ігор Лапін: На окупованій території стоїть 471 танк, більш як 900 одиниць важкої броньованої техніки, декілька сотень артилерійських установок залпового вогню, за даними розвідки й ОБСЄ. Фото: Reuters

"План спільних кроків" Кравчука неможливо виконати. Єдиний позитивний момент – безпековий фактор іде перед політичним. Спочатку демілітаризація, потім вибори.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів юрист, ветеран російсько-української війни Ігор Лапін.

"На окупованій території стоїть 471 танк, більш як 900 одиниць важкої броньованої техніки, декілька сотень артилерійських установок залпового вогню, за даними розвідки й ОБСЄ. Сумніваюся, що росіяни виведуть свою техніку та війська. Але, якщо сьогодні почати все це вантажити, до Нового року не встигнуть. Вибори має схвалити Верховна Рада не пізніше січня.

Ще план передбачає амністію, для якої потрібна довга процедура. Повинно бути неупереджене розслідування щодо кожного злочинця. Мають оголосити підозру, подати справу до суду. Той – винести вирок за місцем перебування, на Донбасі. Лише потому злочинець може бути амністований. Це триватиме роками. Амністія стосується осіб, які скоїли злочини невеликої або середньої тяжкості – до 5 років позбавлення волі. На тяжкі та особливо тяжкі всепрощення не поширюється. Усім бойовикам на Донбасі мають інкримінувати участь у терористичній організації. Ця стаття не підпадає під амністію", - пояснює експерт.

Він був автором законопроєкту про колабораціонізм.

"Передбачав відповідальність за роботу в так званих законодавчих і виконавчих органах ЛДНР. Людина, яка працює у МГБ (з російської – Министерство государственной безопасности. – Gazeta.ua) "республіки" має отримати від 10 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Якби закон прийняли, місцеві на Донбасі не узаконювали б своєю присутністю цих квазіутворень. Працюючи на них, вони формально не порушують закону", - додав Ігор Лапін.

Повне інтерв'ю з Ігорем Лапіним читайте у журналі "Країна" від 26 листопада.

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кравчук запропонував "План спільних кроків". Передбачає демілітаризацію ОРДЛО, проведення там виборів до 31 березня 2021 року.

Football news:

Andujar Oliver about the penalty in favor of Atletico Madrid: Arbela missed Suarez. He fell himself
Loko returned Shchigolev to the post of head of the academy. He worked in the RFU
Napoli gave Milik to Marseille on loan for 1.5 years with a mandatory buyout for 8+5 million euros
Liverpool have 34 points in 19 matches - the worst result since the 2015/16 season
Klopp on 0:1 with Burnley: A real punch in the face. Losing this match was not easy, but Liverpool could
Atletico leads Real Madrid by 7 points in La Liga and has a game to spare
Liverpool do not win 5 matches in the Premier League in a row. Klopp's team repeated the worst streak in 4 years