Ukraine

Антивакцинатори запустили в соцмережі низку небезпечних фейків

Фейк про «вбивчі» вакцини від поліомієліту ми нещодавно спростовували https://bit.ly/2XSgf70 Але невтомні антивакцинатори продовжують паразитувати на цій темі. Вигадують нові і нові побрехеньки, в хід пішли навіть наукові статті.

Якщо не заглиблюватися в подробиці, грішним ділом можна й повірити. Не кожен має час і натхнення у всьому розібратися. Тому ми це зробили за вас🕵️‍♀️ Читайте та поширюйте — щоб донести правду до більшої кількості людей.

📌Про що брешуть?

Щойно ми спростували фейк про захворювання шкіри від носіння масок https://bit.ly/2XTf6Mm, як пан, що його був поширив, знову збрехав. Ніяк не вгамується. Що тут скажеш — фаховий фейкомет. Виробляє дезінформацію в промислових масштабах.
Цього разу бешкетник поширив фейк про індійську вакцину від поліомієліту, через яку буцімто паралізувало майже півмільйона дітей🤦‍♀️ Цю брехню він «легалізує» фотографіями нещасних на милицях і навіть посилається на серйозні наукові дослідження. Як не повірити?

А дуже просто — не вірте на слово, шукайте першоджерела і читайте текст до кінця.

📌Що не так з фото

✔️Світлини дітей зроблені в Центрі дослідження поліомієліту ще в 2002 році https://bit.ly/2XVKvhj На них дійсно зображені діти, які страждають на поліомієліт. Але вакцина тут ні до чого.

✔️Ба більше — вони саме тому й захворіли, що не були щеплені 👉Вакцина — єдиний відомий спосіб боротьби з цією страшною недугою https://bit.ly/2CjE0NF Більш докладно ми про це нещодавно роз’яснювали https://bit.ly/2XSgf70

📌Фейкороб

Можна було б ще додати, що кількість брехливих і конспірологічних дописів на сторінці цього фейкороба зашкалює, і згортати вудки. Хіба не достатньо підстав, аби вже на цьому етапі винести вирок — він бреше! Але раз вже взялися за гуж — розберемо цей фейк до найменших гвинтиків. Щоб навіть у найдовірливіших людей не лишилося сумнівів.

👉Отож — усі небажані коментарі, в яких люди вказують на те, що автор бреше — він видаляє, а викривачів просто-напросто банить. Тож під дописом можна побачити тільки угодні репліки таких самих антивакцинаторів. І маніпулюють вони досить вправно. Непідготовленій людині важко аргументовано заперечити.

👉Але якщо ретельно читати дослідження, все стає зрозумілим. Річ у тім, що фейкороб майже дослівно цитує їхні результати, але подає це в маніпулятивному, викривленому вигляді. Він визнає, що відповідно до висновків «поліо перемогли вакцинацією». Але називає це намаганням науковців довести свою лояльність «вакцинній лінії партії»🤦‍♀️

👉А далі вже геть забріхується. Каже, мовляв, потім вчені «обережно пропонують хоча би тепер, після «перемоги», робити цієї вакцинації ну хоч трішечки менше, бо півмільйона покалічених дітей, то ніби трохи занадто».

📌Чи доводять дослідження вплив вакцинації на кількість захворювань?

Ні, однозначно не доводять❗️ І це визнають самі науковці — «причинно-наслідковий зв’язок не встановлено». Щоправда вони таки знайшли певну кореляцію. Але це ще не доказ.

В Індії діє програма масової вакцинації дітей від поліомієліту Pulse Polio. Останній випадок поліомієліту зафіксований у 2011, і з того часу поліомієліт можна вважати побореним, проте вакцинація триває у профілактичних цілях.

✔️1. Дослідники припустили, що кількість доз вколотої вакцини💉 проти «поліо» може бути пов’язана з випадками паралічу, спричиненого «не поліо» факторами. Взялися аналізувати і накшрябали певну кореляцію (R=0.46) https://bit.ly/3izXQ6U Щоправда, для цього їм довелося взяти до уваги загальну кількість використаних доз за попередні п’ять років.

✔️2. Можна довго сперечатися, чи переконливі такі дані. Можливо саме тому автори одразу ж наголошують на двох окремих штатах, де коефіцієнт кореляції значно вищий (R=0.76). Ймовірно це зроблено для того, аби додати ваги дослідженню. Такий акцент попахує маніпуляцією типу «cherry picking» (виокремлення бажаних даних). Адже очевидно, що якщо є штати з кращою за загальну кореляцію, так само мають бути і навпаки — штати з гіршою за загальну кореляцією.

✔️3. Однаково така кореляція не є доказом причинно-наслідкового зв’язку, бо може бути пояснена кількома способами, включно з випадковим збігом. У чому автори дослідження чесно зізнаються. Не вірите — читайте самі. Там це написано чорним по білому.

✔️4. На підставі своїх підозр автори пропонують зменшувати обсяги вакцинування, адже у разі існування зв’язку це може позитивно позначитися на зменшенні кількості випадків «не-поліо» паралічів. А поліомієліт, мовляв, все одно поборено.

Але ж може й не зменшити. Бо зв’язок, як ми вже писали, не доведено. Це тільки припущення. Автори просто вважають, що в цій періодичній вакцинації дітям дають забагато доз, і варто переглянути план цієї вакцинації.

📍P. S. Не встигли ми спростувати черговий допис цього фейкороба, як він вивалив нову побрехеньку. І знову про поліо-вакцини. Його метод простий — пише багато, щедро все посипає різними цифрами, термінами та посиланнями на справжні дослідження. Але знову ж таки — хибно або навіть брехливо їх інтерпретує🤦‍♀️

Бо ж все одно мало хто знає англійську. А якщо і знає, то не кожен вникатиме в ці наукові «простирадла»📚 До того ж там складна термінологія. Не завжди знання мови врятує. Але ми не вперше ловимо цього фейкороба на брехні. Неодноразово спростовували фейки, які він поширював. Тому радимо внести його до чорного списку і в подальшому просто ігнорувати🚫

Матеріал опубліковано мовою оригіналу. Джерело: Facebook.

Football news:

Andy Cole on £ 109m for Sancho: it's crazy money. Manchester United will not spend them at random
Juventus loaned Luca Pellegrini to Genoa
Palace, Brighton and Sheffield want to buy Brewster. Liverpool ask for 25 million pounds
Milan have offered 4 million euros for the striker Bodo-Glimt Gauge. He scored them in the Europa League
Atletico showed a photo of Suarez in three sets of uniforms
Lemar is Interesting to Leipzig
Chelsea midfielder Loftus-cheek is wanted by West ham, Southampton and Aston Villa