Ukraine

Астрономи NASA повідомили про вибух астероїда, що влетів в атмосферу Землі (відео)

Астрономи NASA повідомили про вибух астероїда, що влетів в атмосферу Землі (відео)

Астрономи NASA відкрили днями невеликий астероїд, 2018 LA, за кілька годин до того, як він згорів в атмосфері Землі та вибухнув в небі над Африкою, повідомляє Лабораторія реакційного руху NASA, пишуть Контракти.

"Цей астероїд став лише третім середземноморським об'єктом, який ми знайшли до того, як він зіткнувся з Землею. Крім того, нам тільки вдруге вдалося передбачити, що подібне небесне тіло впаде на нашу планету задовго до того, як це сталося насправді", - заявив Пол Чодас (Paul Chodas) з Лабораторії реакційного руху NASA в Пасадені (США).

Практично щодня повз Землю пролітає один або навіть кілька дуже маленьких астероїдів, які зближуються з нашою планетою на відстань, що відповідає декільком десяткам або сотням дистанцій між Місяцем та Землею.

Рік тому фахівці НАСА представили публіці систему Scout, здатну знаходити відносно невеликі астероїди діаметром в 30 метрів за кілька днів до їх зближення із Землею. Як розповідає Чодас, на цих вихідних дана система пройшла екстремальну перевірку, що далеко виходить за рамки "можливого", виявивши невеликий і тьмяний астероїд 2018 LA, що рухався по траєкторії зіткнення з нашою планетою.

За словами представників NASA, він був виявлений за допомогою автоматизованих телескопів Catalina Sky Survey в ніч з п'ятниці на суботу, коли він ще перебував за орбітою Місяця, на досить великій відстані від Землі.

Дані по його орбіті були оброблені алгоритмами Scout в центрі планетарної оборони NASA, і потім передані іншим астрономам для повторної перевірки.

Завдяки цьому вчені змогли обчислити точну траєкторію руху 2018 LA і передбачити, що він дійсно зіткнеться з нашою планетою, а також обчислити приблизний час і місце падіння - південно-східна Африка, приблизно 20 година.

Як і передбачали астрономи, астероїд згорів у верхніх шарах атмосфери і вибухнув в зазначений час, що встигли зняти на камери тисячі жителів Ботсвани і інших країн Африки, розташованих поруч з цим космічним "феєрверком".

Football news:

Kike Setien: Griezmann played a great match, understood Messi well, scored a great goal. We changed something
Barca President on the Real Madrid match: VAR always favours one team. I have an unpleasant feeling
Faty scored the 9,000 th goal in the history of Barcelona
Griezmann scored in La Liga for the first time since February with a pass from Messi
Suarez came out on the 3rd place in the list of the best Barca Goalscorers in history
Guardiola lost 3 away games in a row in the League for the first time in his career
About Lautaro Marotta: He has not shown the slightest desire to leave