Ukraine

Барна про Антикорупційний суд: МВФ не є ні правничою, ні антикорупційною організацією

Барна про Антикорупційний суд: МВФ не є ні правничою, ні антикорупційною організацією

ZIK

ZIK

Насправді Міжнародний валютний фонд не так переживає за прозорість, чесність, антикорупційність кандидатів на посади до Вищого антикорупційного суду України. А мають на меті взяти під контроль державні інституції, аби вирішувати виключно свої комерційні інтереси.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Олег Барна.

«Суть діяльності МВФ останнім часом, на превеликий жаль, дуже мені не сподобалась у контексті того, що він переслідує виключно свої комерційні цілі, що навіть було підтверджено фактами. Бо ж очевидно, що МВФ не є ні правничою, ні антикорупційною організацією, а фінансовою, яка має виключно свої комерційні інтереси», – сказав Барна.  

Також він вважає, якщо більшість правок було погоджено із Венеційською комісією та іншими антикорупційними структурами, які були задіяні в антикорупційній співпраці з Україною, зокрема надано п’ять міжнародних експертів. Та найбільше його здивувала настирливість МВФ.

«Так, вони дають нам кредит з умовою, що Україна його поверне. Тому дають свої пропозиції, але це не означає, що Україна має повністю прислухатися до них. Бо те, що МВФ диктує певні моменти контролю над важливими державними інституціями, то це вже нас має насторожити», – вважає він.

Наприклад, пан Барна розповів, що при створенні Антикорупційного суду та підбору кандидатів, окрім вітчизняного органу Вищої кваліфікаційної комісії суду, задіяна Міжнародна рада експертів. Таке вперше зроблено в Україні і вони здійснюють первинний розгляд всіх кандидатів по різних категоріях і мають доступ до різних реєстрів, зокрема майнового   і т.д.

«МВФ може вникати у певні питання, але проблема в іншому: будь-який засіб перевірки кандидата на посаду судді Антикорупційного суду, в тому числі ефективний на детекторі брехні і не лише є гарантією того, що прийде більшість порядних та чесних і принципових суддів, а МВФ проти цього.

Тому я вважаю, що насправді МВФ не так переживає за прозорість, чесність, антикорупційність кандидатів на посаду Вищого антикорупційного суду України, як, на мою думку, хоче підсунути вигідних собі людей для того, щоб надалі взяти під контроль державні інституції. Бо наступним кроком буде вирішення їхніх виключно комерційних інтересів. Тобто продаж землі, вивіз лісу-кругляка, підвищення пенсійного віку, тарифів на газ, продаж стратегічних держпідприємств», – наголосив Барна.

Football news:

Van der Vaart on Maguire: he tells his wife every day: I screwed up, but I still get paid a lot
Agent de Bruyne: Kevin is not thinking about leaving Manchester City. 90% of news is nonsense
Ronaldo is the king of alcohol. I was out with Vieri, begging for beer from the media, and I figured out how to drink in front of the coach
MLS is back: almost 9 minutes of protest against racism and a giant virtual adidas logo in the center of the field
Solskjaer on MATIC: I'm Glad he stayed. We need experience in a team with children who run around
Germany manager Bierhoff: Havertz is a player for Real Madrid
Buffon's agent: Gianluigi should become a coach. He can lead Juve