Ukraine

Безвіз з ЄС під питанням через рішення КСУ: що очікувати українцям

У листопаді 2013 року Віктор Янукович у Вільнюсі на Саміті не підписав угоду з ЄС. Цим він розвернув всю країну у відверто прокремлівському напрямку. Тепер Україна через антидержавне рішення КСУ може втратити безвіз з Європою та просто відкотитися назад в часи президента-втікача.

До теми Забрати безвіз: як це може відбутися та які вимоги до України ставили у ЄС

Як повідомив посол України при ЄС Микола Точицький, рішення Конституційного суду, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму.

Все через скасування Конституційним судом низки норм в антикорупційному законодавстві. Зокрема й кримінальної відповідальності за недостовірне декларування майна чиновників.

Боротьба з корупцією була і залишається ключовою вимогою ЄС до України. Від неї залежить підтримка Заходом України – як фінансова, так і дипломатична.

Президент терміново скликав засідання РНБО

Через ризик посваритися з Заходом і втратити безвіз президент Зеленський терміново скликав засідання РНБО. Натомість віцепрем'єрка з євроінтеграції виправдовується, що офіційних процедур з боку ЄС поки немає.

Промова Зеленського на засіданні РНБО: відео

Стривожений, але стриманий поки що і колишній головний дипломат України Павло Клімкін, який безпосередньо був залученим до перемовин про безвіз.

На його думку, радикальних кроків з боку закордонних партнерів просто зараз очікувати не слід. Натомість довіру до України такі капризи найвпливовішого судового органу в державі та їхніх очевидних бенефіціарів точно може підірвати.

ЄС прекрасно розуміє, хто реально прийняв це рішення. Тому він діятиме стратегічно, обережно, але дуже послідовно,
– прокоментував ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

І додав, що час для виправлення ситуації є, але Європейський союз буде вимагати чітку стратегію дій, якій він може довіряти.

Україна може лишитися без допомоги МВФ

Через рішення суддів КСУ Україна може лишитися без 1 мільярда 200 мільйонів євро допомоги від МВФ. Ці кошти в умовах коронакризи дуже потрібні нашій економіці найближчим часом.

Саме розірвання співпраці з Міжнародним валютним фондом вигідно олігархам Ігорю Коломойському і Віктору Медведчуку. Їхні люди і домоглись скасування антикорупційних реформ через Конституційний суд.

Вони ,фактично, кинули виклик президенту Володимиру Зеленському. І те, як він на нього відреагує, покаже, хто насправді приймає вирішальні рішення в державі: президент, як прописано в Конституції, чи ті, хто таємно керують суддями.

Football news:

Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two
Suarez's Italian language examiners were suspended for 8 months. An investigation is underway against the Director of Juve Paratici