Ukraine

Біля Чорнобиля зафіксували зростання рівня радіації: що відбулося насправді

Екологічні активісти заявили про значне зростання рівня радіції у Чорнобильській зоні відчуження. У Держагентстві з управління зоною відчуження пояснили, що аномальні показники спричинила планова перевірка датчиків.

У громадській організації Save Dnipro спочатку повідомили про сплеск рівня радіації 17 та 18 листопада. Згодом відповідний допису у фейсбуці оновили, додавши туди пояснення Держагентства.

Що привернуло увагу активістів

За інформацією Save Dnipro, 17 та 18 листопада на станції моніторингу біля сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 зріс рівень радіації. Мовляв, він сягав аж 124 000 нЗв/год. Такий показник майже у 600 разів перевищує норму для цієї місцевості.

Дещо менше зростання рівня радіації зафіксували на станції "Відвідний канал" і навіть біля населених пунктів за межами Чорнобильської зони відчуження.

Екоактивісти підкреслили, що саме 18 листопада у сховищі СВЯП-2 вперше розмістили відпрацьоване ядерне паливо, яке зберігатимуть там до 100 років. Також не виключили варіанту, що з Чорнобильської зони могли щось вивозити.

У Чорнобилі завантажили паливо на сторічне зберігання
У Чорнобилі завантажили паливо на сторічне зберігання
Перша партія відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі / Фото Євгена Солонини

Крім цього, у Save Dnipro також повідомили, що консультувалися щодо цього питання з фахівцями. Ті запевнили, що переміщення відпрацьованого ядерного палива не могло б призвести до такого забруднення.

Що сталося насправді

У Держагентстві з управління зоною відчуження відреагували на допис активістів. Там пояснили, що "значне" збільшення радіаційного фону відбулося через перевірку датчиків. Зараз показники – у межах норми.

Поділитися новиною

Football news:

Laporta on the election: For Messi to stay, the president must appear as soon as possible. The postponement only hurts
Schalke and Ajax have agreed to move Huntelaar
Zidane on the criticism: It doesn't matter if I'm tired or not. Not only does the coach work, there is a lot behind the club
Barcelona to challenge Messi's suspension for hitting Athletic player on the head
Wenger on Ozil at Fenerbahce: He needs a warm environment. He always chooses the right decision in the game, and this is brilliant
Til Schweiger's company made a sugar documentary about Schweinsteiger: not a single acute topic and no Lama at all
Zidane on Jovic: It's hard to play in Real life. There is a lot of competition here, but it's not the coach's fault