Ukraine

Білий дім оприлюднив документи про блокування військової допомоги Україні

Адміністративно-бюджетне управління Білого дому на запит неурядової організації American Oversight опублікував майже 200 сторінок документів щодо затримання військової допомоги Україні адміністрацією Дональда Трампа.

Джерело: сайт American Oversight

Дослівно: "О 23:58 21 січня, лише за дві хвилини до встановленого терміну, Адміністративно-бюджетне управління Білого дому опублікувало 192 сторінки документів, пов'язаних з Україною, включаючи записи, які не були представлені Конгресу під час розслідування імпічменту".

Деталі: Відзначається, що документи містять електронні листи від представників Адміністративно-бюджетного управління Білого дому Рассела Вутта та Майкла Даффі.

Зокрема, лист Даффі в день дзвінка Трампа до президента України Володимира Зеленського 25 липня 2019 року.

Відзначається, що обидва чиновники були ключовими гравцями у блокуванні військової допомоги Україні.

За словами виконавчого директора American Oversight Остіна Еверса, адвокати президента Трампа стояли у сенаті 21 січня і стверджували, що документи є абсолютно непотрібними для судового процесу про імпічмент, але виявилося, що це не так.

Еверс додав, що попри перешкоди Адміністрації Трампа та риторику на суді, громадськість тепер може побачити "ще більше доказів корупційної схеми президента, яка розгорнулася в режимі реального часу".

Що було раніше: Конгрес США 16 січня відкрив судовий процес у справі імпічменту президента Дональда Трампа. Демократи зачитали офіційні звинувачення в Сенаті перед складанням присяги 100 сенаторів задля проведення всього лише третього судового процесу щодо імпічменту в історії США.

Президента США звинувачують в тому, що він зловживав владою, щоб змусити Україну оголосити про розслідування проти свого внутрішнього політичного конкурента Джо Байдена.

У другій статті імпічменту йдеться, що він перешкоджав розслідуванню Конгресом справи щодо України. Обидві статті були схвалені минулого місяця Палатою представників.

Трамп заперечує правопорушення. 20 січня його команда юристів заявила, що президент є жертвою "сфальсифікованого процесу", мотивованого політикою, і що він не зробив нічого поганого.

Знати більше: 

Трамп програв імпічмент, але не покине Білий дім: як це було та що далі

Імпічмент на тлі Зеленського: які звинувачення висунули Дональду Трампу

Чи шантажував Трамп Зеленського. Повний текст розмови

Передісторія: