Ukraine

Бюджетні мандарини: чому депутат "кіпішував" у кабінеті Холодницього

Бюджетні мандарини: чому депутат "кіпішував" у кабінеті Холодницього

Нардеп Георгій Логвинський розпитував спецпрокурора Назара Холодницького про закриття провадження. За версією детективів НАБУ, вони обговорювали кримінальну справу щодо компанії "Золотий мандарин ойл". Нардеп спростовує свою причетність до цієї фірми. Натомість журналісти з’ясували, що з діяльністю компанії пов’язане найближче оточення Логвинського.

Посмішка від феміди для народного депутата: на весні всі мали можливість послухати записи зроблені у кабінеті головного Антикорупційного прокурора Назара Холодницького. Це були записи зроблені детективами Антикорупційного бюро на секретний диктофон схований в акваріумі. Ця історія наробила багато галасу, але у ньому є цікавий один епізод.

На ньому депутат обговорює з Антикорупційним прокуром обставини кримінальної справи. Ця справа розпочата за схемою, в якій держава з бюджету закрила борги Ахметова перед приватною компанією, до якої наш депутат "не має жодного відношення".

Прослуховуючи записи, зі слів депутата Георгія Логвинського, який перебував у кабінеті Холодницьгого, зрозуміла, що йдеться про закриття якоїсь справи. Після публікаційї аудіозаписів, детективи НАБУ обшукали квартиру, в якій мешкає брат Логвинського – Ігор. Обшукали сааме по тій справі, яку обговорювали у кабінеті – справа "Золотого Мандарину".

Георгій Логвинський

В чому ж питання? Компанія "Золотий Мандарин" 10 років тому займалася пальним, тоді ж як бізнес – померла, але як актив залишалася цікавою. Тому що 55 мільйонів гривень за пальне цій фірмі заборгувало "Київенерго".

У провадженні НАБУ фірма опинилася через те, що у 2016 році «Золотий Мандарин» повернув собі дуже старий борг, але не з коштів «Київенерго», а з бюджету. Компанія уклала мирову угоду з Мінюстом. На ній отримав рішення Європейського суду з прав людини, за рішенням – отримав бюджетні кошти. Ці обставини нині і розслідує НАБУ.

НАБУ розпочало слідство у червні 2017 року. Спочатку прийшло з обшуками у Мінюст. Приватна компанія "Золотий Мандарин" передала на зберігання "Київенерго" – 75 тисяч тон мазуту, і поки пальне зберігалося на складах енергетичної компанії, за документами – його поділили.

Більше деталей кримінальної справи – дивіться у програмі.

Football news:

Real Madrid is ready to sell Ceballos for 25 million euros
Manchester United is ready to pay 120 million euros for Sancho if they get into the Champions League
Saul: if Real Madrid win La Liga, it will only be because they deserve it. VAR puts a penalty in their favor, as they put pressure on the opponent
Tiago put his house in Munich up for sale. Liverpool was Interested in him
Glushakov before the game with Spartak: I have no problems with the fans
Olivier Giroud: I'm Glad that my goal helped Chelsea win
Hulk: the Contract with Shanghai ends in December. I don't want to play in China anymore