Ukraine

Бої за Нагірний Карабах: відомі результати переговорів Вірменії та Азербайджану в Женеві

Сторони, зокрема, домовилися не обстрілювати цивільне населення.

Міністри закордонних справ Вірменії та Азербайджану домовилися припинити навмисні обстріли цивільного наспелення та невійськових об'єктів, а також активно співпрацювати у пошуку та обміні тілами загиблих.

Про це йдеться у заяві співголів Мінської групи ОБСЄ Ігоря Попова (РФ), Стефана Вісконті (Франція) та Ендрю Шофера (США) за підсумками спільної зустрічі у Женеві щодо врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі.

Окрім того, впродовж тижня сторони конфлікту повинні будуть передати ОБСЄ та Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ) списки військовополонених для доступу до них і можливого обміну в майбутньому. 

Також Баку та Єреван зобов'язалися скласти списки питань і коментарів щодо можливих механізмів перевірки режиму припинення вогню відповідно до рішень, ухвалених 10 жовтня під час переговорів у Москві.

Нагадаємо, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджують в Баку. Водночас в Єревані говорять, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинуватили один одного в ескалації конфлікту. 

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого складали вірмени, "проголосив незалежність" від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і так звані самопроголошені "НКР" підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються.

Відео У Нагірному Карабасі - втретє зірване перемир’я

Втретє зірване перемир’я. Сьогодні вранці Вірменія та Азербайджан мали припинити обстріли у Нагірному Карабасі. Утім, обидві сторони знову звинувачують одна одну у зриві домовленостей. Про перемир’я країни цього разу домовлялися за посередництва Сполучених Штатів. Угоди досягли на зустрічах держсекретаря Майка Помпео з міністрами закордонних справ. Дві попередні спроби встановити режим припинення вогню теж провалились.  

У Нагірному Карабасі - втретє зірване перемир’я

Football news:

Mijatovic on Real Madrid's loss: Zidane must improve. The team didn't know Alaves' strengths
Frank Lampard: I Respect Mourinho. There will be no results like his if you are not a talented coach
Coutinho on Bayern: Winning the Champions League has always been my big goal. Now I want to take it with Barca
Real Madrid believe that the pressure on the referees affected the work of the referees in the match with Alaves
Lineker about VAR: I was wrong to be a supporter of it. Sport has not changed for the better
Mourinho before the match with Chelsea: Tottenham are not afraid of anyone
Guardiola on the schedule: Players lose the joy of football. This is a problem