Ukraine

Британія, Канада та США звинуватили військових хакерів РФ у спробах вкрасти вакцину від COVID-19

Країни Заходу звинуватили військових хакерів РФ в спробах вкрасти наукові напрацювання для створення вакцини від COVID-19.

З такою заявою виступив британський Національний центр кібербезпеки, підкресливши, що повідомляє це також від імені влади США і Канади, які також зазнали атак, пише ABC. Також Центр повідомив прем’єр-міністра Бориса Джонсона, що ця інформація має «найвищий» рівень достовірності.

Як повідомляють британці, за атаками на академічні та фармацевтичні дослідні установи, що займаються розробкою вакцин проти коронавірусу, стоїть хакерська група APT29, також відома як Cozy Bear, яка є частиною російської військової розвідки. Постійні атаки розглядаються співробітниками британської розвідки як спроба вкрасти інтелектуальну власність, а не підірвати дослідження. Не повідомляється, чи була вкрадена будь-яка інформація насправді, але Національний центр кібербезпеки стверджує, що конфіденційній інформації окремих осіб нічого не загрожує.

Раніше Вашингтон називав Cozy Bear однієї з двох російських хакерських груп, пов’язаних з урядом РФ, які проникли в комп’ютерну мережу Демократичного національного комітету і вкрали електронні листи перед президентськими виборами 2016 року. Інша група зазвичай називається Fancy Bear (APT29). Вона стояла за зломом пошти Макрона під час виборів президента Франції.

Нагадаємо, Британський національний центр кібернетичної безпеки ще на початку травня повідомив про активізацію хакерів російських спецслужб, які атакували ряд наукових центрів королівства, що працюють над створенням вакцини і ліків проти коронавірусу. Хакери намагалися зламати електронну пошту і університетські сервери, а також проникнути в базу даних науково-дослідних центрів, які працюють над способами протидії коронавірус. Також атакам піддалися лікарі, які працюють за цією тематикою. Крім РФ, подібні зусилля роблять спецслужби Ірану і Китаю. Однак як підкреслили в NCSC, тоді жодна з атак хакерів не увінчалася успіхом.

Нагадаємо, Британія вже починає випробування вакцини проти COVID-19 на людях.

Над вакциною проти COVID-19 працюють провідні дослідники світу. Зокрема, італійська компанія Irbm може закінчити роботу над вакциною до осені 2020 року. А турецькі науковці приступили до другої стадії  розробки вакцини – лабораторні тести антигену.

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record