Ukraine

Бураго: Заява Патріарха Варфоломія образлива для українців

Дмитро Бураго 112 Україна

Культуролог Дмитро Бураго вважає, що заява Патріарха Варфоломія образлива для українців.

"Я змушений теж кілька слів сказати з приводу дивовижного абсолютно виступу в письмовому вигляді Стамбульського патріарха, і думаю, чому ж ніхто не скаже "Константинопольський"? А язик не повертається. Чому? Тому що якимось чином ця чудова людина голос не підняла, коли змінився статус Святої Софії в Стамбулі. Ось тоді він промовчав. А тут він говорить голосно. Я думаю, що і ставлення до того, що він говорить, абсолютно вірно висловлено сьогодні всіма і Петром Петровичем. Це образа нашого народу, безсумнівно", - сказав він у програмі "Люди" на телеканалі "112 Україна".

У той же час Бураго підкреслив, що українці мають властивість до всього звикати і, незважаючи ні на що, виживати.

"Ми звикли до того, що знаходимося під якимось управлінням, судячи з усього, зовнішнім або абсурдним, не знаю, якимось. Ми звикли до того, що управляється наша церква в якійсь мірі теж незрозумілими людьми. Ми і до цього вже звикли. Але найголовніше, про що ми зараз говоримо, - ми говоримо більше про міську культуру. Ми виїдемо за кордон міста - і зауважимо, що ніякого локдауну немає, що люди живуть зовсім іншим життям, масковий режим практично скрізь в маленьких населених пунктах відсутній, і, що найголовніше, в цьому році як ніколи великі запаси, які зробили наші селяни. Вони більше посадили картоплі, більше виловили риби, більше зібрали грибів, - благо, була чудова грибна осінь, - і людина живе без особливої надії на підтримку держави. Тим більше, що, здається, у нас єдина країна, де, незважаючи на всі обмеження, простій людині держава практично нічим не допомагає, а, навпаки, підвищує ціни на газ, на електрику і так далі, і так далі", – зазначив культуролог.

Він також підкреслив, що це сприймається вже як природний хід речей.

"Люди посміхаються і роблять висновки. Ось ми знаходимося, дійсно, в якійсь паралельній реальності. Тут і зараз ми говоримо про те, що відбувається, а там люди віддані самі собі і займаються виживанням. І це хороша новина, я впевнений, що наші люди і це переживуть, виживуть, і коли буде час - зможуть підвести і політичну рисочку під всім, що відбувається", – додав Бураго.

Football news:

Real Madrid players were surprised by Zidane's soft speech at the first training session after the relegation from the Cup
Leicester have joined the fight for Eriksen
Real Madrid can invite Gallardo from River Plate instead of Zidane (ESPN Argentina)
Mandzukic on Milan's Victory in Serie A was a major achievement. We need to achieve this on the pitch, not in words
Wayne Rooney: Manchester United will win the Premier League. Pogba will have to play a significant role in this
Zidane will remain at Real Madrid until the end of the season. The club will wait until June to change course (Marca)
There will be 6 Premier League clubs in the Super League. Everyone will receive up to 350 million euros upon joining (The Times)