Ukraine

Часткова заборона безготівкових магазинів і популярність дебетових карт: як працює платіжний ринок США

Нещодавно я писала про регулювання фінтеху в Україні. Але захотілося повернутися до формату матеріалів про незвичайні платіжні ринки країн світу. Ринок цієї країни відрізняється своїми тенденціями й пріоритетами. Він своєрідний. Від Бостона до Сан-Франциско актуальність безготівкової екосистеми викликає суперечки, особливо коли справа доходить до небанківських або «недостатньо» банківських (які все ще користуються фінансовими послугами за межами банківської системи) людей. Деякі міста – Філадельфія, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Сан-Франциско – заборонили безготівкові магазини й ресторани з метою захисту прав мігрантів і бідних, які не можуть дозволити собі безготівкові способи оплати. При цьому, за прогнозами компанії Accenture, до 2020 року США буде на першому місці за індексом готовності переходу на цифрові платформи. Лідерство США помітно в глобальній цифровій економіці й фінансових технологіях: серед стартапів-«єдинорогів» велику кількість складають американські компанії.

Стан ринку: cash vs. cashless

Американці все менше використовують готівку в повсякденному житті. Згідно зі звітом компанії Square – дуже рекомендую ознайомитися – у 2019 році покупці сплачували готівкою 37% покупок, вартість яких менше 20 доларів. Для порівнянні у 2015 році цей показник становив 46%.

Оскільки США – велика країна зі штатами, округом і острівними територіями, які мають значні відмінності в культурі, управлінні, темпах розвитку, платіжні звички там також відрізняються. У деяких штатах кількість транзакцій з використанням готівкових коштів перевищує 50% – Вісконсин, Айова, Делавер. А в інших навпаки майже 2/3 платежів виконуються з картами – Каліфорнія, Юта, Колорадо.

Також наприкінці 2018 року було проведено дослідження й був опублікований звіт Федеральним резервним банком Сан-Франциско. За даними звіту, за три дні жовтня 2018 року учасники дослідження найчастіше використовували дебетові картки для оплати (28% операцій). На другому місці за популярністю був кеш (26%) і на третьому – кредитні картки (23%). Готівкові гроші в основному використовували учасники віком до 25 років для оплати дрібних покупок.

Яким методам оплати надають перевагу американці

Споживачі в США, як я уже говорила, часто роблять оплату карткою. В основному на ринку домінують карти VISA і MasterCard. Трохи меншою популярністю користуються карти American Express, PayPal і Discover.

З платіжних методів у США популярність набирають:

Цьому сприяє все доросліше покоління міленіалів, яке бажає використовувати широкий спектр альтернативних методів оплати. У принципі, як і всюди. Однак у покупців у Штатах досить різноманітні вкуси і високий рівень купівельної спроможності, тому наявність розмаїття зручних методів оплати для мерчантів украй важлива.

Учасники ринку і його лідери

Головними учасниками платіжного ринку США є, звичайно ж, найбільші американські банки: JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo & Co. Такі великі гравці як JPMorgan Chase і Bank of America щорічно виділяють мільярди доларів на розвиток своїх технологій. Вони спільно створюють різні фінтех-проекти як, наприклад, Zelle. І якщо раніше банки конкурували з фінтехом, то зараз вони бачать у цій сфері перспективи для зростання. А фінтех-компанії, у свою чергу, використовують банки як платіжну основу для платформ.

Якщо говорити про фінтех, то тут теж є свої гідні представники. Не кажучи про PayPal – є Stripe, яка розробляє рішення для обробки електронних платежів. Вона працює з такими гігантами як Amazon, Booking, The Guardian, а її вартість становить $ 36 млрд.

Висновки

Переходу до cashless прагне як США, так і Україна й весь світ. США активно розвивається в цьому напрямку, незважаючи на вже консервативну звичку платити банківською картою, а не смартфоном. Платіжний ринок країни насичений різноманітними сервісами, а населення поступово звикає до їх повсякденного використання. Значним каталізатором цього процесу, як не дивно, став Covid–19. У недавньому аналізі Square відзначається, що з 1 березня по 23 квітня (54 дня) кількість кешлес-бізнесу зросла з 8% до 31%. При цьому населення активно пристосовується до нових платіжних можливостей.

Football news:

Lyon values Aouar over 40 million euros. Arsenal offered 35
Tottenham are not selling Mourinho's merch - because Chelsea still own the trademark rights. But it didn't stop Manchester United
Shomurodov is close to moving from Rostov to Genoa for 8 million euros (Sport Italia)
Pobegalov about 12 cases of covid in Shinnik: I hope we can start training by October 4
Kulchiy is likely to become an acting coach of Dynamo. They want to keep Novikov in the club's system
Due to covid, the Premier League season may be considered prematurely completed if the 2/3 and 3/4 rounds are completed
Bayern could give Nübel a loan deal if Ulreich stays at the club