Ukraine

"Черговий удар по системі протиповітряної оборони": ДБР проводить обшуки в зенітних ракетних бригадах

Зенітна ракетна бригада Повітряних сил ЗСУ
Зенітна ракетна бригада Повітряних сил ЗСУ Facebook/Командування Повітряних Сил ЗСУ

Слідчі інкримінують посадовим особам суттєві порушення в закупівлі спеціальних приладів

До зенітної ракетної бригади Повітряних сил ЗСУ вчора, 1 липня, прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницький, повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування Повітряних сил України.

Зазначається, що на підставі ухвали судді Хмельницького міськрайсуду С.Баєва, в межах кримінального провадження №62020240000000492, слідчі ДБР склали протокол огляду та вилучили чотири НВЧ прилади (клістрони) та відповідну супроводжувальну документацію.

Слідчі інкримінують посадовим особам суттєві порушення в закупівлі клістронів. Разом із тим, у постанові суду не йдеться про вилучення, а лише "про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів".

Такі ж дзеркальні процесуальні дії проводяться в зенітних ракетних бригадах на Одещині (в/ч А2800) та Херсонщині (в/ч А1836).

"Складається враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави, У той час, коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ у рамках масштабного військового навчання "Кавказ-2020", де навіть неприховано розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інституції дозволяють собі подібні речі", – йдеться в повідомленні.

До відома, надвисокочастотні прилади є одним із основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. Створений запас НВЧ приладіву разі виходу з ладу ЗРК дозволяє швидко відновити їх боєздатність. Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків та суттєво збільшити терміни відновлення бойової техніки, що прикриває повітряний простір та важливі стратегічні об’єкти держави, зазначили в Повітряних силах.

Також у Командуванні наголосили, що ніхто не перешкоджає неупередженому розслідуванню справи, й закликали всі правові інстанції ухвалювати виважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави.

Нагадаємо, до Музею Гончара знову навідувалися представники Державного бюро розслідувань.

Football news:

Zidane is the best club coach in the world. He beat Klopp and Guardiola (L'équipe)
Manchester United presented their home form for the 2020/21 season
Kolo Toure: Van Dijk is an incredible player, but playing one - on – one is his weakness
Lewandowski on his favorite coach: Klopp. He has like two faces – for the players, he is like a father and a coach
Kevin-Prince Boateng has returned to Fiorentina from a loan spell at Besiktas and wants to finish his career at Hertha
Barcelona can sell Braithwaite to West ham for 20 million euros. Negotiations are at an advanced stage
Agent: Magnusson and Sigurdsson are healthy and ready to train with CSKA