Ukraine

Чому не можна спалювати суху траву навесні: пояснення Супрун

З настанням весняного потепління в Україні дедалі частіше повідомляють про масове виникнення пожеж та підвищення рівня забруднення повітря у зв'язку з цим. Усе через те, що люди вперто продовжують підпалювати сухостій, хоча робити цього не можна.

Аби позбавитися сухого листя чи трави, українці спалюють будь-які залишки рослин чи навіть цілі поля. При цьому Державна служба з надзвичайних ситуацій вказує, що цьогоріч кількість таких пожеж кардинально зросла у порівнянні з минулим роком.

Рятувальники повідомили про 541 випадок загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах лише за вчора, 8 квітня! З початку року зафіксовано 15 491 випадок загорянь, що знищили 17 тисяч гектарів екосистем. Кілька днів тому також почалися лісові пожежі на території Чорнобильської зони відчуження. Їх навіть зафіксували супутники NASA:

nasa - фото 396979

nasa

В Україні багато людей продовжують підпалювати поля, листя і сухостій без нагальної потреби, але зі значною шкодою для довкілля, екосистем та нашого з вами здоров'я. Разом із листя та сухостоєм спалюється й сміття, що робить ситуацію ще більш небезпечною.

Ексочільниця МОЗ Уляна Супрун нагадує, що підпалювати залишки рослин – шкідливо, неекологічно, нецивілізовано та небезпечно. Навіть незначна відкрита площа горіння та сильний вітер можуть призвести до того, що невелике багаття перетвориться на неконтрольовану пожежу.

Це вже має зупиняти людей від такої небезпечної практики, а ось ще кілька аргументів.

Чому палити траву шкідливо та небезпечно

Для тварин, птахів та комах:

У пожежах страждають і гинуть тварини - фото 396981

У пожежах страждають і гинуть тварини

Для рослин та ґрунту:

Для людини:

  • Під час згоряння тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму. До його складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.
  • З тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що може спричинити висипання на шкірі, бронхіт та навіть онкологічні хвороби.
  • Окрім цього, з димом у повітря вивільняються діоксини – дуже отруйна для людини речовина. Дим від спалювання трави їдкий, темний та густий, дуже неприємний людям, подразнює очі, має неприємний запах та може викликати алергії.
  • Коли палять траву в місті, то можуть горіти та солі важких металів, що осіли на рослинах. Такий дим дуже отруйний.
Чому не можна спалювати суху траву навесні: пояснення Супрун - фото 396982

Супрун закликає нагадати родичам та знайомим, які живуть за містом чи в селах, чому самостійно підпалювати вдома нічого не можна. Розкажіть їм про наслідки, про відповідальність, про здоровий глузд.

Якщо ви бачите, що хтось з ваших сусідів палить купи листя – не ігноруйте це, підійдіть та спокійно поясніть чому цього не треба робити. У деяких випадках про факт підпалу потрібно повідомляти в поліцію.

Багато людей, які підпалюють листя, вважають, що не існує іншого способу його прибрати. Але це не так. Листя та суху траву можна зібрати та компостувати в спеціальних ямах. Для цього потрібно лише трохи часу та організації.

Football news:

Bale's agent: Gareth is happy at Real Madrid. He wants to provide for himself for life
The salary cap is a post-virus goal of UEFA and the Bundesliga boss. Here's how the limit works in MLS, Rugby and China
Kevin-Prince Boateng on playing in MLS: I will be Mohammad Ali, leading the people
Messi may not play with Mallorca due to adductor muscle discomfort
Alexey Miranchuk can move to Fiorentina (Betting Insider)
Henri on racism: Why is this still happening in 2020? We demand changes
The defender from Burkina Faso is the new star of the Bundesliga. With him, Bayer won 11 matches out of 13