Ukraine

COVID-19: Кіцманський район у лідерах через велелюдні заходи

- Ми маємо зараз «червоний» епідемічний рівень небезпеки в Кіцманському районі – це пов’язано з тим, що найбільша частка серед усіх зареєстрованих випадків впродовж семи останніх днів припадає саме на мешканців Кіцманського району, - розповідає «Погляду» в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗУ» Наталія Гопко. - І ці індикаторні показники, яких не дотримуються впродовж останнього періоду часу, передусім в Кіцманському районі. Що саме спричинило поширення? Участь у велелюдних заходах. Це і весілля, і традиційне пошиття вінка, яке передує відзначенню весілля. Далі – люди, які були на весіллях чи інших святах, контактують з колегами по роботі, з сусідами, з членами родини, які не брали участь у таких масових заходах. Але захворюваність поширювалася, і зараз ми маємо наслідки тісного контакту під час відзначення весіль, і якась частина людей – це особи, які поверталися з відпочинку. Крім того, як і раніше, контактують члени родини поміж собою, під час родинного спілкування, іноді відзначення маленьких родинних свят. І незначна кількість людей не може пов’язати ні з чим своє захворювання, оскільки не пам’ятає свого контакту з людиною із симптомами і не знає жодної людини, яка би мала підтверджений COVID-19. Але людина інфікувалася. Тобто припускаються думки, що це могло відбуватися в магазинах чи інших місцях масового перебування людей.

В області маємо незначну кількість повторних інфікувань

Щодо повторного інфікування коронавірусом, то є буквально кілька випадків, які потрапляють в поле зору.

- Це справді люди, які впродовж квітня перехворіли, отримали негативний результат, клінічно одужали і у них захворювання відмічається знову. Причому з підтвердженим ПЛР-тестом. Це свідчить про те, що найменше в поодиноких випадках хворіти можна двічі, тобто повторно, - зазначає Н. Гопко.

Медик зауважує, що повторних захворювань небагато, не більше 5 випадків. Люди в квітні хворіли і через три місяці в них знову лабораторно підтверджено хворобу із такою ж клінікою, яка притаманна для коронавірусу.

- Це означає, що не кожного разу ті, хто перехворіли, можуть вважатися убезпеченими, - наголошує пані Наталія. – Тож люди, які точно знають, що вони перехворіли і вже одужали, мають бути обачними, дотримуватися умов карантину, бо їхнє відчуття безпеки може бути хибним. Адже ніхто не може чітко зазначити наскільки тривалим є набутий імунітет після перенесення хвороби. Можливо, імунітет якийсь короткий період часу і є. Все потребує вивчення.

Ольга ШУПЕНЯ

Football news:

It's time to learn the names of new Borussia heroes. Now there are 17-year-old boys making goals
Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments
Philippe Coutinho: I am motivated and I want to work hard to make everything work out well on the pitch
Torres on Chelsea: I Thought I could remain a top player, but I was unstable. Although there were enough successes
Neville on the broken penalty against Manchester United: an Absolute disgrace