Ukraine

COVID-19 у Криму: Україна готова розгорнути гуманітарні табори на КПВВ із півостровом – заступниця міністра

Адмінмежа з Кримом
Адмінмежа з Кримом 112.ua

Росія блокує надання гуманітарної допомоги жителям окупованого півострова, зазначила Голованчук

У разі погіршення ситуації із COVID-19 в окупованому Криму Україна готова розгорнути гуманітарні табори на адміністративному кордоні з півостровом. Про це повідомила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук, передає nv.ua.

"Ми розуміємо, що не маємо можливості впливати на все, що відбувається на тимчасово окупованій території, але ми можемо наблизити послуги для наших громадян. Таке рішення може бути прийнято, враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусу і нестачею ліків на тимчасово окупованих територіях", – сказала Голованчук.

Вона наголосила, що розгортати гуманітарні табори на кордоні з ОРДЛО Україна буде у разі критичної ситуації із коронавірусом у регіоні.

Проте, за її словами, ситуація із допомогою Криму набагато складніша, адже російська окупаційна адміністрація блокує надходження гуманітарної допомоги жителям півострова з боку України та міжнародних організацій.

"Ми могли б сприяти таким вантажам від міжнародних гуманітарних організацій, які б йшли на територію окупованого Криму. Ми проводили відповідні консультації з нашими міжнародними партнерами. Вони готові", – сказала Голованчук, проте наголосила, що Росія відхилила всі попередні пропозиції допомоги з боку міжнародних організацій.

Заступниця міністра також додала, що окупаційна влада півострова навіть не випускає українських громадян на материкову частину України, щоб ті купили собі ліки.

Нагадаємо, раніше у Меджлісі кримськотатарського народу заявили про "катастрофічну епідеміологічну ситуацію, викликану високим темпом зростання захворюваності на COVID-19". Також закликали спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні та моніторингову місію ООН із прав людини відвідати окупований Крим. 

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years