Ukraine

Денісова вимагає провести «повне медобстеження» заарештованого в Росії кримчанина Муратова

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила про відсутність медичної допомоги в російському СІЗО заарештованому кримському татарину Зекір'ї Муратову, який є фігурантом бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Денісова вимагає від російської влади забезпечити доступ кримчанина до медичних послуг.

«Зекір'я Муратов із моменту арешту не отримує медичної допомоги, також йому не проведено медико-санітарну експертну комісію для продовження групи інвалідності. Звертаюся до уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової з вимогою вжити невідкладних заходів для відновлення порушених прав Зекір'ї Муратова – забезпечити доступ до медичних послуг, а саме: провести повне кваліфіковане медичне обстеження і надати відповідний комплекс лікування», – йдеться в повідомленні українського омбудсмана.

Вона також закликала міжнародну спільноту відреагувати на ситуацію з Муратовим і «вжити можливих заходів, щоб негайно припинити тортури» щодо нього.

Реакція Москалькової на інформацію і публічне звернення Денісової поки відсутня. Ситуацію з Муратовим у російській ФСВП також не коментують.

8 червня російський Апеляційний суд Власіха (Росія) відмовив у зміні запобіжного заходу Зекір'ї Муратову.

Південний військовий окружний суд у російському Ростові-на-Дону 21 квітня продовжив запобіжний захід фігуранту бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Зекір'ї Муратову на три місяці – до 17 серпня

Нагадаємо, в грудні 2020 року стало відомо, що Зекір'ю Муратова етапували з Криму в Росію. У січні 2021 року адвокат Едем Семедляєв повідомляв, що етапування кримського татарина в СІЗО-1 Ростова-на-Дону в сусідній Росії порушує презумпцію невинуватості.

Російські силовики затримали Зекір'ю Муратова 7 липня 2020 року. ФСБ звинувачує його в участі в осередку «Хізб ут-Тахрір».

Дії російських силовиків засудили в Представництві Президента України в АРК, а Головне управління Національної поліції в АРК і Севастополі порушило кримінальне провадження за фактом обшуків за ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла) і за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it